Саакян: бридко і страшно, що в нас крадуть й паплюжать символи

Політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Олег Саакян прокоментував передвиборчу кампанію в Україні.

Всю цю кампанію мене не покидає бридке відчуття, яке я ніяк не міг коротко артикулювати, аж от, подивився форум Порошенко й сформулював.

Бридко і страшно, що в нас крадуть й паплюжать символи, знищують орієнтири. Як наркомани здаючи їх на металобрухт й отримуючи чергову електоральну дозу.

Пан Фесенко дуже влучно охарактеризував політичне кредо Порошенка на вибори 2019 — «меркантильний патріотизм». І це саме воно.

В наслідок системного післямайданного паразитування на патріотичному образі, одягнута вишиванка, «Слава Україні» й демонстративний патріотизм, все частіше стали асоціюватися не стільки з дійсним патріотизмом, скільки з коньюктурою та шахрайством. З рефлексом перевірити кишені, чи все на місці. З тим, що саме в цей час у нас десь щось крадуть — замилючи очі бровадою й притуплюючи обачність.

Вибори первели це в ідеологічну площину. Використання правої ідеології тепер вбиває дійсно ідеологічно-правий спектр політики. Соціологія вже майже рік демонструє, як систематично витоптувалося праве політичне поле. Наприклад «Свобода», (фанатом якої я точно не є), стала примусовим ідеологічним донором для комапнії Порошенко (що розгорнуто описав пан Матвієнко). Й мене бентежить не стільки невілювання самої партії, скільки функції яку вона виконувала, слугуючи певним патріотичним імунітетом. Як наслідок, на марші дискредитація реального правого руху — мімікрією.

Зараз, те саме відбувається з носіями ряс та уніформи. Система використовує їх як матеріал для підживлення та продовження власного існування, невілюючи їх в політичних протистояннях — знищуючи довіру до символів.

Так й хочеться запитати: а потім… А потім хоч потоп. Й взагалі, мовчати бо путін нападьот…

А він й дісно нападе. Тільки такими кроками ми скоріше створимо його всередині самі й непомітимо цього.