Сергій Биков: Чиновники мусять нести відповідальність за життя українців та за всі рішення, ухвалені в непростий для країни час

Необхідно вводити жорстку відповідальність, перш за все для чиновників, а не для звичайних громадян, як ми з вами. Бо саме чиновники несуть на собі великий тягар відповідальності, і кожне їхнє рішення вартує десятків і сотень людських життів.

Таке переконання висловив політичний консультант, голова аналітичного центру ІНПОЛІТ Сергій Биков в ефірі телеканалу НАШ.

За словами експерта, в умовах пандемії коронавірусу своєчасне повернення українців на Батьківщину – це не заслуга міністра інфраструктури чи української влади. Це заслуга винятково українських перевізників.

«До пана Криклія вже неодноразово були претензії – по «Укрзалізниці», по авіасполученнях, по морському транспорту, по внутрішньому водному транспорту, його ініціативи, які підвищували ставки на аеронавігаційне обслуговування в аеропортах. Вони взагалі не налазять на голову. Це зрештою може потім знищити українські лоукости. Я дуже дякую українським перевізникам, тим перевізникам, які працюють в Україні, що вони за власною ініціативою запропонували уряду виводити українських громадян з-за кордону. Це і МАУ, і Азур, і SkyUp також і інші перевідники – вони за власною ініціативою запропонували уряду свою допомогу, оскільки вони спроможні це зробити», – зауважив політичний консультант.

За словами Сергія Бикова, сьогодні потрібно чітко зрозуміти, що відповідальність за все, що відбувається в країні, за всі ухвалені в непростий для України час рішення, лежить виключно на президентові.

«А з приводу того, що в нас необхідно зараз ділити на гілки влади, вибачте, таку книжну теорію можна розповідати у мирний час, коли нічого не загрожує українцям. Сьогодні давайте стояти міцно на землі і кажімо відверто – в нас влада Володимира Зеленського. У нас Кабінет Міністрів Володимира Зеленського, у нас моно більшість Володимира Зеленського. І саме тому він несе першу і найголовнішу відповідальність за все, що відбувається в країні. Я дуже вдячний українським опозиціонерам, які підтримують ті ініціативи, які влада сьогодні робить для того, щоб захистити людей. Звісно є такі опозиціонері, які відхрещуються від цього і намагаються на цьому робити якусь хвилю популізму. Але такі політичні сили, як «Батьківщина», вони підтримали законодавчі ініціативи й проголосували за ті законодавчі зміни, які дозволяють сьогодні підтримати та захистити людей, і захистити український бізнес», – наголосив Сергій Биков.