Сергій Биков: «Мільярдні прибутки Укрзалізниці – вигадка»

Вказаний у звіті Укрзалізниці прибуток у майже 3 мільярди гривень за 2019 рік є тільки на папері, адже фактично ця сума стала результатом коливання курсу валют. За такі досягнення члени Наглядової ради виплачують собі захмарні премії, зокрема, і за кошт скорочення витрат на обслуговування залізниці.

Таке переконання висловив політичний консультант, голова Інституту публічної політики та консалтингу «ІНПОЛІТ» Сергій Биков журналістам програми «Гроші», які проводили розслідування «Таємниці Укрзалізниці: справа про мільярди».

«Насправді ці 2,9 мільярда гривень вдалося умовно «заробити» тільки на папері. Ці гроші є тільки у бухгалтерії. Насправді цих грошей немає. Майже увесь прибуток Укрзалізниці – це лише залишок від курсової різниці. Завдяки цьому підприємству вдалось умовно заробити 4,3 мільярда гривень. Але ці гроші винятково на папері, їх немає фізично. І що найголовніше – вони не пішли на розвиток», – зазначив експерт.

Як повідомив політконсультант, за такі досягнення і «успішну» діяльність члени Наглядової ради Укрзалізниці отримали чималі премії, в середньому – щомісяця по майже півмільйона гривень.

«Чому член наглядової ради за місяць своєї роботи отримує 42 зарплати звичайного машиніста?» – обурився Сергій Биков.

Голова ІНПОЛІТ зауважив, що для збільшення доходів «на папері», керівники вирішили скорочувати життєво важливі для підприємства витрати.

«У 2019 році було витрачено на 1,5 мільярди гривень менше на ремонт, обслуговування, матеріали. А що це означає у реальних цифрах? У 2019 році Укрзалізниця відремонтувала 27 вагонів, а у 2018 році – більше сотні. А коли говорять про ремонт колій, то за 2019 рік їх відремонтували 500 кілометрів, а у 2018 році – 2000 кілометрів», – наголосив Сергій Биков.