Сергій Биков: чому не слід очікувати відставки Гройсмана?

Сергій Биков, політолог, голова Інституту публічної політики та консалтингу ІНПОЛІТ в коментарі для УКРІНФОРМУ розповів про причини перенесення звіту уряду на літо.

“Відтермінування звіту Уряду формально зумовлено відрядженням голови профільного комітету ВР. Проте, дійсною причиною є політична. Голова профільного комітету Андрій Іванчук (НФ) є наближеним до екс-Прем’єра Арсенія Яценюка і відтермінування звіту уряду є підігруванням команди Яценюка діючому Прем’єр-міністру Гройсману. Іванчук прямо заявив, що його не стільки цікавить звіт уряду, скільки він хоче заслухати плани Гройсмана на майбутній рік. Це при тому, що згідно з законом, Уряд має відзвітувати про роботу протягом минулого календарного року…

Сьогодні Уряд не виконав формальні процедури, що пов’язані з підготовкою до бюджетного процесу. До 1 квітня Уряд мав розробити, а до 3 квітня подати до ВР бюджетну резолюцію. По сьогодні цього не зроблено. Натомість опозиційна фракція Батьківщини підставила плече Уряду, внесла проект постанови, що зобов’язує Уряд невідкладно подати до ВР бюджетну резолюцію. А фактично, проект постанови, поданий Батьківщиною і є проектом бюджетної резолюції. Він включає в себе всі розрахунки та визначає пріоритетні напрямки бюджетної політики. Пропонується визначити детінізацію економіки, збільшення видатків на оборону, науку, енергозбереження, розвиток АПК та збільшення соціальних виплат пріоритетними напрямками бюджетної політики.

Втім, не слід очікувати відставки Гройсмана. У Парламенті немає голосів ані за відставку діючого Уряду, ані за призначення нового. Неможливість призначення нового Прем’єра та складу КМУ може стати причиною призначення позачергових виборів, що зламає усі плани та домовленості. За умов, що склалися, у дострокових виборах сьогодні не зацікавлений жоден з політичних акторів”.