Сергій Биков розповів про подання бюджетної резолюції та роль у цьому «Батьківщини»

Політтехнолог,  голова Інституту публічної політики та консалтингу ІНПОЛІТ Сергій Биков став гостем телеканалу «112 Україна» у понеділок, 24 квітня. Під час ефіру обговорили актуальні теми тижня, зокрема, звернули увагу на проект бюджетної резолюції.

«Бюджетна резолюція мала бути розроблена та розрахована Кабміном до 1 квітня, цього зроблено не було. І до 3 квітня уряд мав внести до парламенту проект бюджетної резолюції, чого також не відбулося«, — зазначив голова ІНПОЛІТ.

Далі Сергій Биков наголосив на важливості даного документу для економіки України.

«Це є комплексний документ, який визначає приорітети української економіки на наступний бюджетний період, тобто, це старт бюджетного процесу. Якщо ми його саботуємо та зриваємо його на початку,то наприкінці року, ми не отримаємо бюджет з проектними розрахунками«, — повідомив політолог.

Також він звернув увагу на вагомий внесок лідера фракції «Батьківщина» в прийнятті бюджетної резолюції.

«Що відбулося після того, як уряд не вніс проект бюджетної резолюції? На цьому акцентувала увагу лише лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, вона пообіцяла власноруч внести цей проект, якщо це не буде зроблено до кінця тижня. Так і сталося, вони внесли вимогу до уряду — проект постанови про звернення парламенту до уряду з вимогою внести проект бюджетної резолюції. Але, оскільки бюджетним Кодексом не надається можливість законодавчої ініціативи членам парламенту вносити дійсний проект бюджетної резолюції, «Батьківщина» в свій проект бюджетної резолюції внесла його. Тобто, той проект, котрий внесла «Батьківщина», і є проектом бюджетної резолюції, — отже, ця партія підставила плече уряду, аби не бюджетний процес для держави не зірвався…«, — підсумував Сергій Биков.