Сергій Биков: У переговорному процесі Україна за цей рік здобула більше перемог, ніж за останні п’ять років

Протягом останнього року у Мінському та Нормандському форматах Україна досягла більших перемог, аніж за останні 5 років. І сьогодні нам потрібно об’єднуватися і думати про те, яким буде наше життя у перший день миру.

 

Таке переконання висловив політичний консультант, Голова аналітичного центру «ІНПОЛІТ» Сергій Биков в ефірі каналу «Україна 24».

 

«Якщо раніше Мінськ був острівцем стабільності, то сьогодні це токсичний острівець небезпеки. Звичайно, зараз проводяться онлайн-зустрічі  у Мінському форматі і є умовна прив’язка до Мінська. Хоча українська делегація і Офіс Президента роблять все можливе, щоб домовитись і фізично перенести цей майданчик. Так, він буде називатись «Мінськом», але переговори відбуватимуться на іншій території, адже назва формату не має якоїсь конкретної географічної прив’язки. Є певні політичні кроки, які можна виконувати для того, щоб рухатися далі по «Мінську». Але повна реінтеграція Донбасу буде тільки після того,  як РФ забереться з окупованих територій», – пояснив Сергій Биков.

 

Політконсультант звернув увагу на те, що вже четвертий тиждень на сході країни немає обстрілів, що дає підстави вважати перемир’я успішним і готуватися до наступних кроків.

 

«Протягом останнього року ми бачимо суттєві успіхи України і дійсно наближення «першого дня миру». Ми маємо думати не про те, яким буде останній день війни, а яким буде перший день миру – як ми будемо відновлювати економіку Донбасу і соціальну інфраструктуру. І наближувати цей день має команда Президента. Саме Президент України є нашим головним переговірником – він визначає команду, яка формує і виконує тактику перемовин, він підписує накази про кадрові призначення. Результативність перемовин – це його відповідальність», – переконаний Сергій Биков.

 

Відповідаючи на запитання ведучого стосовно заяви заступника глави адміністрації президента Росії Дмитра Козака про планування зустрічі з Головою Офісу Президента України Андрієм Єрмаком, Сергій Биков наголосив, що РФ веде подвійну гру.

 

«Я хотів би нагадати, що місяць тому Дмитро Козак у своєму листі заявляв, що вважає перемовини між політичними радниками недолугими, неефективними, взагалі неправильними. Цим він показав справжню позицію РФ. Вони реально бояться команди Зеленського і особисто пана Єрмака, тому що він вміє тиснути на Російську Федерацію», – вважає Голова «ІНПОЛІТ».