Сергій Биков: У період такої великої небезпеки українцям потрібні порядок, дисципліна та відповідальність

Українці відповідальні і готові, щоб влада задіяла всі механізми, які врятують їхнє життя. Місцева влада ближча до людей, аніж Уряд чи Президент, тож нам треба дослухатися до мера Чернівців, Івано-Франківська, які звертаються до Президента, Уряду і РНБО з проханням запровадити режим надзвичайного стану. Вони бачать, як люди гинуть через те, що влада не може забезпечити їм надійного захисту.

Таку думку в ефірі 4 каналу висловив політичний консультант, Голова ІНПОЛІТ Сергій Биков.

«Карантин – це не достатній захід для того, щоб забезпечити здоров’я людей від розповсюдження коронавірсу. Сьогодні українці фактично не дотримуються карантину – купа машин на дорогах, люди гуляють на вулиці. Вони наражають на небезпеку себе й оточуючих. Я вважаю, що сьогодні необхідно вводити режим надзвичайного стану, але не повністю в усій країні, а лише в тих областях, де зафіксували і підтвердили випадки коронавірусу. І не на 30, а на 60 діб, як це дозволяє закон. Я проти введення режиму надзвичайного стану по всій країні, оскільки тут криється загроза узурпації влади. Ми маємо захистити людей і не дозволити окремим посадовцям узурпувати владу», – переконаний експерт.

Для телеглядачів політичний консультант пояснив відмінність між надзвичайною  ситуацією і надзвичайним станом.

«В режимі надзвичайної ситуації влада рекомендує людям не виходити на вулицю, не користуватися громадським транспортом, а от правовий режим надзвичайного стану дозволяє владі в імперативний спосіб зобов’язати людей бути дисциплінованими. У період такої великої небезпеки все, що потрібно українцям,  – це  порядок, дисципліна та відповідальність», – зауважив Голова ІНПОЛІТ.

Дискутуючи з експертами під час ефіру, Сергій Биков висловив переконання, що незважаючи на ситуацію, в якій опинилася  держава, політичної і продовольчої кризи не буде.

«Політики об’єднуються в умовах боротьби з коронавірусом і злагоджено ухвалюють необхідні рішення. Це стосується й українського великого бізнесу. МХП Юрія Косюка виділив 14 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом для Черкаської області, 15 мільйонів – для Вінницької. АПК-Інвест забезпечує українців свининою, інші товаровиробники забезпечують українців харчами. Це соціально відповідальний бізнес, який бере на себе таку саму відповідальність як і держава», – резюмував експерт.