Сергій Биков: Україна має сприймати світову економічну кризу як можливість вирости, а великий системний бізнес стане опорою цього розвитку

В умовах пандемії CОVІD-19 влада спільно з великим бізнесом забезпечать людей товарами першої необхідності – це харчі, захисні маски, медикаменти. Зараз нам треба вистояти і виграти час, щоб науковці виробили вакцину й ліки, і постачали їх в Україну.

В цьому переконаний політичний консультант, Голова ІНПОЛІТ Сергій Биков, про що й повідомив в ефірі 4 каналу.

«Коронавірус – це така собі світова соціалістична революція XXI сторіччя. Адже всі ліберальні уклади, які були популярні до цього, відходять на другий план. Світова економічна криза змінить українську економіку, дійсно буде падіння. Але ми мусимо вийти з цієї кризи сильними. Ми маємо сприймати цю економічну кризу як можливість вирости, і великий системний бізнес стане опорою цього розвитку. Бо сьогодні, будемо відверті, малі і середні підприємці залежать від великого бізнесу, який є основним роботодавцем, виробником і платником податків. Великі корпорації – СКМ, ДТЕК, МХП, Крюківський вагонобудівний завод – ці вертикально інтегровані підприємства є основою стабільності й економіки держави», – вважає експерт.

Крім того, Сергій Биков наголосив на необхідності завантажити українські переробні підприємства сировиною та розвивати переробку, а не експортувати власне сировину. Державі варто «наповнити внутрішній ринок і зменшити імпорт, забезпечивши себе тим, що ми можемо самі виробляти, а потім продавати продукцію переробки на експорт».

«Позитивно, що влада зробила паузу у ЄСВ для ФОПів. Але цього недостатньо. Владі варто взяти «Новий курс України», який розробила команда ВО «Батьківщина», проаналізувати, що робила команда Тимошенко під час світової економічної кризи й епідемії грипу. Взяти позитивний досвід, зробити висновки з помилок, які робив Уряд Юлії Володимирівни, й ефективно використовувати ці знання», – зауважив Сергій Биков.