Сергій Биков: Вирішивши вчергове підняти тарифи — влада унеможливила перемогу на виборах

До другого туру виборів Президента України виходять Юлія Тимошенко та Володимир Зеленський, причини цьому під час круглого столу в Українських новинах пояснив політконсультант, голова ІНПОЛІТ Сергій Биков:

«Петро Порошенко асоціюється у людей із підвищенням тарифів та зниженням соціальних гарантій. Нещодавнє ухвалення рішення про чергові підвищення тарифів із травня цього та січня наступного року відштовхнули виборців, що розглядали можливість голосувати за Порошенка. Вони тепер живуть у парадигмі: Голос за Порошенка — це голос за збільшення тарифів, а голос за Тимошенко — це голос за зменшення тарифів до рівня економічно обгрунтованих та соціально справедливих» — стверджує політконсультант.

Сергій Биков додав, що команді Володимира Зеленського вдалось отримати тимчасову підтримку завдяки яскравим гаслам та рекламному підходу до виборчої кампанії.

«Кампанія Володимира Зеленського має яскраво виражений «рекламний підхід», що передбачає гучні гасла та відсутність змістів і та пояснень. Його «цнотливість» у політиці призвела до формування довкола Зеленського ефекту «медового місяця» із виборцями. Тобто, його підтримують не через ефективну програму чи ідеологічну позицію, а через новизну на політичній арені. Зазвичай, ефект «медового місяця» триває не довше двох місяців, після яких спостерігається різке падіння рейтингів. У Зеленського сьогодні ми спостерігаємо спробу продати нам цілющу «золоту пірамідку» від усіх бід, не надаючи змістів.» — повідомив голова ІНПОЛІТ.

За словами політконсультанта, Юлія Тимошенко має суттєво більшу та стабільну підтримку, оскільки пропонує не тільки гасла, а й конкретні методи, як ці гасла перетворити на реальні рішення. Через це у другому турі слід очікувати на зустріч Юлії Тимошенко та Володимира Зеленського, Порошенко програє обом кандидатам:

«Юлія Тимошенко відповідає на головні запити людей: зміна якості влади, зміна соціально-економічного становища, відновлення справедливості. Але вона не тільки пропонує гасла, а ще пояснює, як покроково, ці гасла втілити у життя. Згідно даних КМІСу, саме виборці Тимошенко демонструють найбільшу явку – аж 93%, тому сумніватись у зустрічі Тимошенко та Зеленського у другому турі не доводиться» — заявив Сергій Биков.

Окремим питанням до результатів виборів є явка. За словами голови «ІНПОЛІТ», незважаючи на великий відсоток невдоволених діючим курсом влади, явка на цих виборах буде нижчою від попередніх:

«Згідно останніх опитувань, 75 — 85% громадян вважають, що Україна рухається у невірному напрямку, та лише 45 – 47% громадян стверджують, що точно підуть на вибори. Тобто, люди невдоволені, але йти на вибори змінювати владу їм ліньки. Якщо до влади не прийде державник із досвідом, який знає, яким чином змінити ситуацію в країні, тоді в нас і далі називатимуть збільшення імпорту з Росії – війною, продовжуватимуть будувати дороги «із багна та палок», а в усіх бідах звинувачуватимуть опозицію» — резюмував Сергій Биков.

Довідково: явка на виборах Президента України 2010 року знизилась на 8.2% порівняно із виборами 2004 року, а 2014 року знизилась на 7.3% порівняно із явкою на виборах 2010 року.