Що треба знати про нову криптовалюту від Facebook? — політолог

Марк Цукерберг продовжує підкорювати людство і тепер взявся за фінансову систему. Вчора Facebook оголосив про запуск у 2020 році власної криптовалюти Libra та цифрового гаманця Calibra. Сьогодні великі корпорації випускають свої гроші, завтра великі корпорації почнуть писати закони, післязавтра вся планета перетвориться у декілька корпорацій. Щоб ви розуміли:

1. Libra була створена асоціацією Libra Association, в яку увійшли 27 організацій: Mastercard, PayPal, Visa, eBay, Facebook, Uber, Spotify, Vodafone, і інші відомі компанії.

2. Вартість кожної одиниці Libra буде стабільна. Стабільність буде забезпечена за рахунок кошика валют і інших активів, які разом сформують Libra Reserve. Зокрема, мова йде про банківські депозити і державні цінні папери від найбільш довірених центробанків.

3. Кожна одиниця Libra буде створюватися при її покупці користувачем за національну валюту, а в разі зворотного обміну – знищуватися. Таким чином, кожна Libra буде забезпечена реальними грошима.

4. Libra створена з метою стати єдиною світовою транскордонною стабільною валютою з мінімальними комісіями. Цифровий гаманець Calibra створений з двома цілями: зберігати гроші користувача в безпеці, і дозволити розплачуватися по всьому світу з набагато меншою комісією, ніж при традиційних розрахунках.

5. Після того, як відбудеться реліз Calibra, для реєстрації облікового запису в цифровому гаманці знадобиться офіційне посвідчення особи, видане державною установою.

Владислав Дзивідзінський — член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ.