Соцопитування КМІС: що Тимошенко може протиставити Порошенку для перемоги на виборах? — Олег Постернак

Найвищі шанси вийти до другого туру президентських виборів-2019 в Україні залишаються лідерки партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко, шоумена Володимира Зеленського та чинного президента Петра Порошенка.

Про це за повідомленням свідчать свіжі результати опитування Київського міжнародного інституту соціології 14-22 березня 2019 року.

На першому місці в президентському рейтингу Зеленський, якого нібито готові підтримати 32,1% виборців, на другому місці — нинішній президент Петро Порошенко з 17,1%. Лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко — на третьому місці з 12,5% підтримки виборців.

Згідно з опитуванням, до п’ятірки найрейтинговіших кандидатів також потрапили лідер «Опозиційної платформи — За життя» Юрій Бойко (10,4%) та голова партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко (6,9%).

Політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Олег Постернак вказав на певну заангажованість результатів соцопитування та пояснив причини таких результатів.

«У котрий раз бачимо певну заангажованість соціологічної інформації і, зрозуміло, що в останній тиждень перед днем голосування інакше би і не могло бути, враховуючи орієнтувальний характер даних. І якщо КМІС, демонструючи надвисокий процент Зеленського, розраховує, напевно, на мобілізацію його виборців, які не зовсім мотивовані прийти на виборчі дільниці, то для Порошенка і Тимошенко ця кампанія наповнена програмним і технологічним суперництвом», — написав експерт ІНПОЛІТ на своїй сторінці в соцмережі.

Також політолог назвав переваги Порошенка під час виборчого процесу, як нинішнього глави держави, а також вказав на ті фактори, котрі зможе йому протиставити Юлія Тимошенко.

«Потрібно розуміти, що у Порошенка є більше, на певний погляд, технологічних переваг: адмінресурс, виборча сітка для підкупу, контроль за ЦВК та списками виборців, контроль над СБУ. Тимошенко може лише протиставити цьому потужну комплексну програму змін, сильну партійні команду на місцях, особисту харизму та свій досвід. В кінці кінців, багато дійсно що залежить від політичної волі виборців дати старт змінам, свідомої активності достояти чергу та проголосувати на іншу Україну», — підсумував Олег Постернак.