Спроба закриття телеканалів: Порошенку вигідно створити проросійський “медіа заповідник”

Політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Олег Саакян написав блог про спробу влади припинити мовлення двох телеканалів.

Ситуація навколо НьюсВан та 112 гарний приклад чечетовського “Развелі как котят”, бо у сухому залишку Порошенку вдалось красиво й безпринципно:

1. поляризувати медіа-дискурс під свою програму
2. тим самим взяти його під контроль
3. підвищити шанси виходу проросійського кандидата в другий тур
4. максимально ускладнити доступ реальній опозиції до медіа
5. підсадити на голку-запобіжник свої проросійських «партнерів»
Ще й зробити все це руками поставленого на розтяжку Парламенту.

Пояснення, що я маю на увазі.

Президенту вигідно створити проросійський “медіа заповідник” та розбити левову частину медіа-простору на два табори: проросійські та пропрезидентські. Цим він унеможливлює доступ до каналів не проросійській опозиції (Тимошенко, Гриценко, Безсмертний й новим обличчям) з одного боку та підвищує вірогідність виходу до другого туру проросійського реваншиста. В ідеалі, хто би тепер не з’явився на цих каналах, він буде «рукою кремля». Ну, а з інших інформаційних їм мають протистояти допущені, переважно президентські спікери, розповідаючи про загрозу реваншу. Умовно: “Голосуємо за Порошенка не тому що за нього, а тому що проти колективного «медвечука».

Оскільки ці два канали будуть однозначно токсичними, то кількість патріотично налаштованих спікерів на цих каналах кратно впаде, як наслідок перекос й вуаля — «самозбуване» пророцтво готово. Залишиться лише сказати: “А ми же говорили! Ось він реванш, вже не у воріт, а прямо тут — у Києві”.

Це стане голкою, на яку будуть підсаджений Медвечук/Портнов, оскільки саме телеорієнтований електорат і є ядром підтримки їх кандидата. Отже, якщо спробують порушити домовленості на фінішній прямій, то канали (їх шанс на «реванш») прикриють. Тож, канали поки закривати, скоріше за все, не стануть