«Свінарчукгейт» закриє Порошенку дорогу у другий тур виборів — Золотарьов

11 березня Соціологічною групою «Рейтинг» були оприлюднені дані опитування, проведеного 1-7 березня. Того ж дня дані соцдослідження презентував і «РАНД». Результати по ключових позиціях сходяться.
Політтехнолог Андрій Золотарьов робить кілька висновків за результатами досліджень:

  1. «Похитнулися» позиції Порошенко. У тому плані, що його найближчі конкуренти Тимошенко і Гриценко показали зростання популярності, а рейтинг президента почав знижуватися, хоча тенденця визначилась.
  2. Подальша розкрутка корупційного скандалу в «оборонці» сприятиме зменшенню електоральної привабливості Гаранта. По всьому видно, що електоральний потенціал Порошенко вичерпується. Чим не забаряться скористатися його конкуренти. Перш за все Юлія Тимошенко для якої відкривається «вікно можливостей» наростити електоральну підтримку перш за все за рахунок розкрутки антикорупційної теми, соціальної проблематики і активізації роботи електоратом південного сходу. Соцдослідження і однієї й іншої кампанії показують, що такі резерви зростання у Тимошенко є.
  3. Варто відзначити, що Порошенко і Ляшко виявилися лідерами за рівнем недовіри до них виборців — 69% виборців зазначили, що не довіряють президенту, 71% — Ляшко. Цей потенціал негативу залишається незмінним протягом тривалого часу. Судячи з усього «свінарчукгейт» позначиться на зростанні антирейтингу Порошенко, закривши йому дорогу до другого туру.