Тарута може стати каталізатором активності Тимошенко — Кость Бондаренко

Спостерігаю, як думки моїх друзів розділилися з приводу заяви про об‘єднання Юлії Тимошенко і Сергія Тарути. Те, що у їх таборах йшло до союзу, було «секретом Полішинеля» — Таруту експерти не випадково відносили до сфери впливу Юлії Володимирівни. Так, йому бракувало рейтингових показників — Тарута персонаж далеко не електоральний, мені важко уявити виборця Тарути. Авторитетний, але не електоральний. Таких поважають, але за таких не голосують.

Але є інший момент: іноді при об‘єднанні політиків діє принцип легування, добре відомий хімікам і металургам. Коли у середині ХІХ століття Мюшетт додав до сталі 2,5% марганцю, він отримав надміцний сплав. Здавалося б, доза мікроскопічна, але результат вражаючий. Що отримала Тимошенко? В першу чергу, легітимізацію в очах частини виборців Південного Сходу.

Маю гіпотезу, що насамперед серед тих виборців, які, як не дивно, були готові голосувати за Зеленського (останнім часом він здійснив експансію в електоральну нішу 45+, тепер ці голоси частково можуть відійти від Зе). Тарута при майже нульових рейтингах може стати каталізатором активності Тимошенко у іншому плані: він посилає сигнал — не стільки своєму виборцю (його у Тарути немає), скільки регіону. Об‘єднання Тимошенко і Тарути практично не віднімає голоси від Олександра Вілкула (це інша ніша), але розширює електоральні можливості Тимошенко. Вона перестає конкурувати виключно з Порошенком на Заході і в Центрі.

А загалом приємно спостерігати за будь-якими об‘єднавчими процесами, які ведуть до послаблення діючого режиму.

Політолог Кость Бондаренко — провідний експерт ІНПОЛІТ.