Тимошенко ініціювала скасування підвищення тарифів

Підвищивши тариф на газ на 23,5%, Уряд підвищив вартість усіх похідних комунальних послуг. Це планова робота по виведенню українців за меж виживання. Більшість сімей просто не матиме грошей для оплати тепла взимку. На тлі збільшення вартості на газ, тепло, гарячу воду, електроенергію, Уряд планує скорочення субсидій на 22%. Тобто, більше ніж кожній п’ятій родині субсидію скасують.

Лідерка Батьківщини Юлія Тимошенко одразу, як дізналась про плани влади підняти тарифи, ініціювала в парламенті мораторій на підвищення тарифів. Тоді пророчі її слова парламентарі не сприйняли всерйоз:

«Підвищення тарифів на тепло на 23% – це останній постріл Петра Порошенка у власний народ. Якщо президент говорить про віру, то йому треба пам’ятати, що головна складова віри – любов до людей. А якщо з людьми так поводяться – це означає, що на корупцію, на те, щоб мати ще більше грошей для розподілу на офшорні рахунки, у людей забирають останнє», – наголосила Юлія Тимошенко на засідання погоджувальної ради 16 жовтня.

Парламент не розглянув ініціативу Юлії Тимошенко та не створив перепон для антинародного рішення влади.

Сергій Биков
Політичний консультант, Голова аналітичного центру ІНПОЛІТ

19 жовтня, за годину до завершення робочого тижня було скликано «екстрене» засідання Кабміну. Єдина мета – підвищити тариф на газ. Екстреним його назвати не можна, оскільки воно було заздалегідь заплановане Адміністрацією Президента. Підтвердженням цього виступає дата та час проведення засідання. Зроблено все так, аби Юлія Тимошенко та опозиція не могли заблокувати «тарифний геноцид», ініційований президентом та реалізований Урядом. Постанову про підвищення тарифів прийняли знаючи, що найближчі два тижні засідань парламенту не планується. Відповідно до календарного плану парламенту, чергове засідання відбудеться 6 листопада – тобто, вже після введення в дію постанови про збільшення тарифів.

Юлія Тимошенко першою виступила на захист українців та ініціювала екстрене засідання парламенту аби зупинити підвищення тарифів. До ініціативи Тимошенко вже долучились й інші опозиційні політики.

«Я прямо звертаюся до спікера парламенту пана Парубія, а також до депутатів Верховної Ради: негайно ініціювати скликання позачергової сесії для того, щоб розглянути це питання і зупинити це жорстоке поводження з людьми. Якщо зараз депутати, всі політичні сили не прореагують на це, зроблять вигляд, що нічого не відбувається – більшість родин просто не здатні будуть пережити цю зиму» — закликала Юлія Тимошенко.

Аби не дати українцям замерзнути взимку, сьогодні необхідно зупинити необґрунтоване підвищення тарифів. У рамках ініційованого Юлією Тимошенко Нового економічного курсу планується ринкове формування ціни на газ, котре не встановлюватиметься постановами Уряду. Створення ринку газу, передбачене у Новому Курсі, дозволить знизити вартість газу для населення щонайменше вдвічі. Аби тарифи були справедливими, а в країні було відновлено закон і порядок, на президентських виборах повинен перемогти державник, що послідовно бореться за добробут звичайного українця.

Сергій Биков, Голова аналітичного центру ІНПОЛІТ