ТИМОШЕНКО ПІДПИСАЛА МЕМОРАНДУМ ПРО ЧЕСНІ ВИБОРИ

Отже, завершився перший етап передвиборчої кампанії – реєстрація кандидатів на посаду Президента. Рекордна кількість кандидатів – 44 особи – може здатися проявом демократії та свободи. Але це лише на перший погляд. ЦВК зареєструвала величезну армію кандидатів, які можуть виявитись технічними або ж інформаційними кілерами.

Одних використовують для отримання повного контролю за виборчими комісіями, других – для відтягування на себе частини голосів ключових кандидатів, третіх – для поливання брудом основних опонентів.  Схоже, що вся ця армія кинута проти Юлії Тимошенко, її команди, програми та навіть її виборців, які висловлюють підтримку та відвідують мітинги за участю лідера «Батьківщини».

Останній прикрий інцидент стався 8 лютого у Білій Церкві, коли  під час виступу Тимошенко на площі перед міською радою Білої Церкви на Київщині у натовп було кинуто 7 димових шашок. Вочевидь, це «відповідь» Юлії Тимошенко за викриття корупції окремих посадовців та топ-політиків, про які лідер «Батьківщини» заявила незадовго до інциденту.

Про масштаб передвиборчих оборудок влади Юлія Тимошенко говорила в останньому ефірі телепрограми «Право на владу» на каналі «1+1». Вона показала в ефірі докази у вигляді матеріалів, які роздаються агітаторами провладної партії: особисті зобов’язання про підтримку та сприяння зусиллям діючого керманича у подальшому на посту глави держави. І за це виборець отримає 1000 грн. Також влада вже повідомила про збільшення реєстру виборців. Цікаво, може населення України збільшилось? І це — після втрати Криму і частини районів Донбасу, масштабної трудової еміграції та перевищення смертності над народжуваністю.

На цих виборах саме проти Тимошенко застосовується технологія «двійників». Так, лідер «Батьківщини» заявила, що ЦВК зареєстровано кандидата у президенти, народного депутата Юрія Володимировича Тимошенка. Досить складно уявити, що Юлія Володимирівна може бути «дублером» у списку невідомого більшості українців народного депутата. Погодьтесь. Згідно заяви Юлії Тимошенко, хтось сподівається, що окремі люди через неуважність віддадуть голос за помилкового кандидата.

Протистояти цій «чорній» виборчій машині можна лише разом. У прямому ефірі 7 лютого Юлія Тимошенко та інші кандидати в президенти підписали Меморандум за чесні вибори та протидію фальсифікаціям. Всім відомо, що А. Садовий та А. Гриценко тривалий час не могли знайти спільну мову щодо координації зусиль, однак присутність Юлії Тимошенко стала фактором консолідації кандидатів навколо ідеї захисту громадянського вибору. Тимошенко разом з іншими учасниками виборів продемонстрували, що часи політичної ворожнечі мають піти. Підписання меморандуму про чесні вибори дозволить скоординувати зусилля для збору оригіналів протоколів про підсумки виборів, провести паралельний підрахунок голосів і спільно протистояти фальсифікаціям. Якщо вже зараз навіть результати соціологічних опитувань фальсифікують, то, як Ви думаєте, чи не обійде така перспектива підсумки голосування?  

Олег Постернак,

Політтехнолог,

керівник «Центру політичної розвідки»