Тимошенко презентувала концепцію нового суспільного договору та Конституції — Сергій Биков

Політтехнолог, голова ІНПОЛІТ Сергій Биков розповів, що Юлія Тимошенко презентувала на День Незалежності України конценпцію нового суспільного договору та нової Конституції.

В 27 річницю незалежності України разом з експертами та представниками громадянського суспільства Юлія Тимошенко презентує концепцію нового суспільного договору та його серця – нової Конституції.

Це — результат роботи близько ста інтелектуалів держави: конституціоналістів, юристів, політологів, експертів, представників громадського сектору зі всієї України. Серед них — юристи зі світовим іменем, співавтори Конституції 1996 року.

Активна фаза роботи над концепцією нового суспільного договору та новою Конституцією тривала з 15 червня, коли на форумі «Новий курс України» Тимошенко запросила експертне середовище долучитися до цієї ініціативи.

Тоді вся країна приєдналася до ідеї Тимошенко про необхідність докорінного перезаснування держави за допомогою нової Конституції. Робочі групи працювали паралельно за кількома напрямками (Конституція, виборче законодавство та ін.), і до Дня незалежності об’єднали свої напрацювання в одну концепцію.

На презентацію в Києві були запрошені понад 200 правників з усієї країни. Наразі стартує низка презентацій по всім регіонам України з метою обговорення та вдосконалення концепції. Це — документи надзвичайно високої суспільної ваги, які визначать стратегічне майбутнє нашої країни.

Наступним етапом буде винесення концепції на широкий загал для всеукраїнського обговорення та редагування. В мережі Інтернет буде запущено спеціальну Вікі-платформу для вдосконалення документів.

Тимошенко стала єдиним політиком, який на День незалежності не піарився на національному святі, а займався реальною інтелектуальною роботою на благо країни. Наразі все українське суспільство підтримує ідеї Тимошенко — вони назрілі у самому суспільстві та є актуальними як ніколи.