У справі Замани важливими є зв’язки з посадовцями, які могли просувати його по службі, – експерт

Українська влада, армія і спецслужби були інфільтровані російськими агентами ще до президентства Януковича. Навіть зараз помітний певний спротив у розслідуваннях військової прокуратури. Тому в таких справах, як проти екс-начальника Генштабу Володимира Замани, хотілося б побачити відпрацювання ймовірних зв’язків із ключовими посадовцями, які могли просувати таких осіб по службі.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK висловив політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Андрій Багінський.

«Масова атака та введення певних людей на керівні посади у наші ключові державні органи, ймовірно, відбувалися ще до того, як Янукович став президентом. Попри те, що зараз є відкрита агресія РФ, і держава певною мірою, це визнає, все ж бачимо певний спротив, в тому числі у розслідуваннях військової прокуратури», – сказав Багінський.

За його словами, хотілося б бачити логічне завершення справ і встановлення системних зв’язків високопосадовців.

«Хотілося б, наприклад, бачити мотив Замани, чому він розформовував військові частини та впливав на військово-мобілізаційний потенціал держави. Також є питання, чому він не підписав присяги у той спосіб, який вимагає закон», – наголосив політолог.

Він також зазначив, що є багато питань і надія на те, що військова прокуратура дасть на них відповіді. Адже важливо побачити завершення справи щодо людини, яку сьогодні звинувачують у державній зраді і важкому злочині.

«Треба притягнути до відповідальності коло осіб, які здійснювали руйнівний вплив протягом років. Ймовірно, такі генерали як Замана, котрі працювали роками і десятиріччями, здійснювали шкідливий вплив не один рік. Тому дуже важливо зараз довести мотив. Можливо, такі люди як Замана, мали зв’язок з ключовими посадовцями держави, адже їх хтось призначав і просував по службі. Тому хотілося б у цих розслідуваннях зв’язки побачити», – підкреслив Багінський.