У сучасному світі чужа увага — є важливим ресурсом

У сучасному світі чужа увага — є важливим ресурсом, а відповідно, здатність привертати увагу інших — необхідна передумова успішності у багатьох сферах людської діяльності, зокрема й у політиці.

Проте, варто усвідомлювати, що просто привернути до себе увагу замало.
Більше того, насправді, привернути до себе увагу не так складно як здається.
Якось під час однієї з дискусій в ефірі, у відповідь на зауваження опонента про те, що всі ми женемося за переглядами і вбодобайками, я пожартував, що для досягення цієї мети мені буде достатньо зараз просто встати і показати у камеру свого прутня…


І знаєте у чому прикол? У тому, що цей коротенький фрагмент есемемщики каналу розмістили на ютуб окремо і він, як не важко здогадатися, назбирав переглядів більше, ніж весь ефір, сташи предметом жвавого обговорення.


Для привернення уваги вистачило лише епатажної заяви, навіть прутня не довелося показувати…
До чого це я кажу?


До того, що якщо хтось думає, що вчорашній перформанс якоїсь цицястої білявки — це просто вершина піар-технологій, а його творці генії, яким вдалося привернути увагу до нічого не вартої події та людини, то це помилково. Насправді, це епічний фейл.


Епатаж, хайп тощо — це лише інструмент притягнення уваги. Але проблема у тому, що часто опинившись у полі чиєїсь уваги об’єкт демонструє лише свою ницість і нікчемність, яка могла б лишитися непоміченою за інших обставин. То нащо притягати чужу увагу якщо нічого крім ницості, нікчемності і сміховинної недолугості продемонструвати не можеш?


Сократу приписують слова «заговори зі мною, щоб я тебе побачив». У сучасному світі акценти трохи змістилися. Сьогодні, якщо хочеш, щоб з тобою заговорили, а тим більше почули, спочатку треба зробити так, щоб тебе побачили…І дуже кумедно, коли після того, як тебе побачили, тобі нема що сказати. Словом, особисто у мене подив викликає не те, що я побачив, а те що я почув.
П.С. чекаю коли генії комунікації та піару, у пошуках хайпу, переглядів та вподобайок будуть дрочити в ефірах, обговорюючи подібні перформанси.


П.П.С. вже уявляю собі заголовки, які деякі ЗМІ могли б дати до матеріалів, зроблених на основі цього посту: «Політолог закликав колег дрочити в ефірах». Уявляєте собі кількість переглядів?

Валентин Гладких — експерт Слово і діло та ІНПОЛІТ.