У які сектори економіки Уряд очікує прямих іноземних інвестицій?

Для наочності значення 50 млрд елементів щастя американського народу в економіці України протягом прийдешніх 5-ти років:

  • станом на 31.12.14 обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку України — 49.835 млн $
  • станом на 31.12.18 обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку України — 44.338 млн $ (з них 3.6 млрд Інструменти участі в капіталі банків, а 32 у інших секторах, ще 8.6 у боргових інструментах)
  • Що цікаво прямі іноземні інвестиції, за оцінками НБУ станом на 2018 рік, кінцевим контролюючим інвестором є резидент (здійснених за рахунок коштів вітчизняного походження) оцінено у 7,9 млрд дол. США.
  • Найбільше зростання інвестицій відбулось у 2007 році, тоді приріст склав 15 млрд $ (на кінець року 38.361 $), а у наступному році — 9 млрд $ (47.081$)
  • З цього часу минуло 11 років, Революція, анекція та військова агресія (два останні фактори не втратили свого впливу на інвестпривабливість).
  • За минулий 2018 рік обсяг прямих інвестицій склав 2.36 млрд $, а у 2017 -му 2.6 млрд $
    Що випливає з викладеного?


У які сектори економіки Уряд очікує прямих іноземних інвестицій?

Якщо одну п’яту від них усіх вкладали у свої підприємства самі українські куркулі, то чи існує принаймі вірогідне розуміння того, чи самі вони зацікавлені у тому щоб повертати капітал у країну походження, особливо з урахування анонсованих програмою заходів примусового поділу (про це у іншому дописі, а може й ні).

Державні Банки , земля, приватизація, надрокористування, продаж часток в акціонерному капіталі стратегічних підприємств, це все зрозумілий набір інструментів відмови держави від власності , як, типу, неефективного управління національним багатством (цікава виходить ситуація, народ делегує повноваження з управління власністю Уряду, останній каже , — ми в цьому сенсі лайно, тому берем людей з інших місць, платимо їм, собі у збиток, значно вищі преміальні, а взагалі просто хочемо позбутись проблеми (я усвідомлюю, що управління власністю, лише частина обов’язків), але це однаково найпростіший вихід із ситуації) так , щоб на свій страх і ризик, з нуля, розмістити ту повнорцінне виробництво, є домовленості?
Нехай вдасться, буду радий якщо 4-5 рік повноважень «happy guys» пройде під егідою перерізання стрічок нових підприємств.

Андрій Вігірінський — член незалежного пулу екпертів ІНПОЛІТ.