Україна отримала ту поразку в ПАРЄ, яка змушує, зціпивши зуби, готувати перемогу

Україна отримала ту поразку в ПАРЄ, яка змушує, зціпивши зуби, ретельно готувати перемогу…

В ситуації (абсолютно прогнозованій) довкола ПАРЄ я бачу один великий плюс. Можливо, після даного голосування Україна відродить свою дипломатію і перестане сподіватися, що «великі дяді» за нас усе вирішать і все нам «порішають». Той інфантилізм, який тривалий час Україна демонструвала на зовнішньому напрямку, дасть Бог, нарешті відійде у минуле.

Обрана тактика — бути шакалом Табакі при американському Шерханові — отримала чергову поразку (Порошенко щиро вважає, що це перша наша дипломатична поразка, але я йому можу дати перелік його особистих провалів у зовнішній політиці — стратегічно більш важких, ніж вчорашнє голосування).

Вчорашня ніч показала: Вашингтон не всесильний, Захід не монолітний, Україна — не пуп землі, Росія вміє чекати і добиватися свого, головні принципи Європи є незмінними з середньовічних часів: право і вигода неподільні, справедливість на боці тих, хто продемонструє більшу рентабельність і купівельну спроможність. Нічого дивного — протестантська етика і дух капіталізму.

Кость Бондаренко — політолог, провідний експерт ІНПОЛІТ.