Україна відстоює свої державні інтереси, – Сергій Биков про реакцію влади на події у Білорусі

У нас є виважена, ґрунтовна, комплексна державна позиція та державна політика Президента, Офісу Президента і Міністерства закордонних справ. Ми точно не можемо втручатися у внутрішні процеси Білорусі, але неодмінно маємо відстоювати свої державні інтереси.

 

Таку думку висловив політичний консультант, Голова аналітичного центру «ІНПОЛІТ» Сергій Биков в ефірі телеканалу «Прямий», обговорюючи в студії реакцію української влади на ситуацію в Республіці Білорусь.

 

«Президент демонструє, що він дійсно є державником, а не реакціоністом. Можна було б наступного дня після виборів у Білорусі  сказати: «Ми визнаємо або не визнаємо вибори такими, що відбулися, визнаємо чи не визнаємо перемогу Лукашенка тощо», але передусім президент має виходити з державних інтересів України. Тому реакція української влади є більш ніж виваженою. Це позиція дійсно європейської країни, яка відстоює свої державні інтереси», – вважає Голова «ІНПОЛІТ».

 

За словами Сергія Бикова, українська влада продемонструвала відданість європейським цінностям і разом із західним світом не підтримала побиття й лицемірство, які відбуваються нині в Білорусі.

 

«Україна обрала свій шлях на Захід, ми долучилися до європейського вектора розвитку. І тому важливо перед тим, як озвучувати будь-яку реакцію, думати, як ми будемо виглядати у глобальному світі – для наших торговельних, економічних і політичних партнерів на Заході і що ми будемо робити, якщо ситуація зміниться. Зараз Білорусь пройшла точку неповернення. Я цілком у цьому впевнений – вже точно не буде так, як було раніше. Це найголовніший момент. Тому парламент має зібратись і ухвалити саме парламентське рішення, що Україна не визнає вибори у Республіці Білорусь», – зауважив Сергій Биков.

 

Політконсультант вбачає, що головна проблема Лукашенка полягає в тому, що він не зміг вчасно сформувати опозицію, дати їй можливість працювати, створити лояльність, а продовжував бути просто «батьком нації».

 

«Україна дійсно була зацікавлена в тому, щоб революційних процесів у Білорусі не відбувалось, адже найкращий партнер – це прогнозований партнер. Зараз ми не можемо сказати, якою буде Білорусь завтра, післязавтра чи через місяць, хоча раніше ми могли чітко прогнозувати свою співпрацю. Саме тому Мінськ і став майданчиком для переговорного процесу. Сьогодні абсолютно очевидно, що його треба буде переносити в іншу країну. Як я бачу, у Білорусі є два сценарії: масові протести й можливий подальший розкол країни, цього не можна виключати, або ще гірше для України – Білорусь перетвориться на анклав Російської Федерації, і тоді ми можемо отримати країну, підконтрольну нашому ворогові, фактично суцільний кордон з РФ», – застеріг Сергій Биков.