В сухому залишку пресконференції: на що слід звернути увагу?

В сухому залишку пресконференції: ті хто підтримував Зе і ті хто його не сприймає однаково отримали дозу «любові/ненависті» для підтвердження власної позиції. Конференція скоріше була емоційною, ніж інформативною й до цього доклалися всі. Але пропоную спробувати виокремити те, що заслуговує уваги. Я почну і прошу в коментарях додавати ваші варіанти.

👉🏼Війна мир. Зеленський сказав про вогонь у відповідь. Тема плану Б пролунала вчергове. Судячи з усього, провалу «перемовного» плану А, в команді Зе не відметають. Останні ініціативи по мінську, ідея актуалізації Криму й створення додаткового майданчику, переведення в бойову готовність бойовиків та звинувачення від Пасечніка… Нас чекає загострення: як на воєнному, так і на дипломатичному фронті.

👉🏼Кадрова політика. «Немає кадрів», «люди від різних груп», «зверталися до представників». Очевидно, процес ручного керування та мікроменеджменту залишиться з нами, система вже не здатна працювати в автоматичному режимі. Зеленського не радує перспектива бути обкладеним чужими кадрами, а власних, кому міг би довіряти, не вистачає. У відповідях на ці плани він значно нервував.

[Наявність власної політичної команди на ключові позиції — це те, про що варто поплікуватися будь-якому позасистемному політику, щоб претендувати на владу. Система недієздатна — кадри вирішують все, як ніколи.]

👉🏼Про Київські кадри. Незаслужено непоміченою залишилась ідея з праймеріз (передвиборів — український аналог мені більше подобається). Це слушна ідея, яка додасть видовищності висуванню кандидатів від Слуг. Можливо це для того щоб взяти когось ззовні (наприклад підтримати Кличка 😅). Хоча, я схильний вважати, що це відповідь на велюровий зашквар. Тищенко самоневілювався, внутрішнім фаворитом стає Ткаченко. Праймеріз дадуть можливість ввійти в кампанію прогрітими. Видовище нас очікує знане.

👉🏼Інфраструктура та інвестиції.
Видно, як ця тема Зеленському комфортна, зазначає цифри, конкретні приклади. Вирішили дійти до кожного дорогою/лікарнею/стадіоном (нагадує досвід Ердогана). В умовах катастрофічного стану інфраструктури — це може бути оцінене виборцем.

👉🏼 Вірогідність другого терміну. Це не просто заява. Для команди й всіх політичних гравців це потреба корегувати свої плани, міняти логіку поведінки. Наприклад, план «наступник» стає планом Б. Тепер одним буде необхідно демонструвати лояльність, іншим грати у недопуск другого, а хтось — інтенсивніше у дочасність виборів.