Вакаров: Якщо «Опозиційна платформа – За життя» сформує уряд, то ціна на газ може зменшитися вдвічі вже з 1 січня

Якщо партія «Опозиційна платформа – За життя» після парламентських виборів сформує уряд, то ціна на газ може зменшитися вдвічі вже з 1 січня 2020 року.

Так вважає політичний експерт, член ІНПОЛІТ Василь Вакаров. Про це він заявив в ефірі телеканалу «112 Україна«.

За словами експерта, уряд Гройсмана має вже сьогодні піти у відставку, адже він не виконав свої обіцянки.

«Уряд Гройсмана, коли підвищив нам тарифи удвічі, обіцяв, що ми будемо видобувати свій газ. Але ми його не видобуваємо більше, навіть стало менше. А тарифи залишилися. Політична відповідальність уряду пана Гройсмана має бути одна – він має бігом йти у відставку. Їх треба відсторонити від влади вже сьогодні«, — вважає Вакаров.

Експерт вважає, що зараз в Україні цілком реально знизити ціну на газ до 3800-4000 грн за тисячу кубометрів.

«Тепер щодо того, чи можна знизити ціну на газ до 3800-4000 грн… Про що говорить пан Медведчук? Якщо ми будемо напряму, а це нам гарантував і «Газпром», купувати газ у Росії, ціна впаде на 25%. Чому? Та тому, що корупційна рента зникне. І друге – якщо ми говоримо про газ власного видобутку, тут трішки цифр. Собівартість 1500 грн. Добре, вдвічі збільшуємо, бо треба платити ренту, зарплати, і ще давайте рентабельність додамо. От вам ціна 3500-3800 грн за тисячу кубів. Це абсолютно нормальна, економічно доведена ціна. Головне тут, щоб політична сила «Опозиційна платформа – За життя», якщо вона прийде в парламент, отримала першість. Тоді, призначивши свого керівника уряду, ця ціна стане можливою для нас, українців. Це можливо вже з 1 січня 2020 року. Я дивлюсь на дії Медведчука. Людина показала, сама зробила, і ми бачимо результат«, — заявив Вакаров.