Валентин Гладких: Суперечка щодо чергового траншу від МВФ — безглузда

Нема більш безглуздої дискусії, ніж суперечка щодо того чи отримає Україна черговий транш від МВФ. За рівнем свого евристичного потенціалу ця дискусія наближається до прогнозування того чи буде у наших широтах зміна пори року. Буде. Можна сперечатися якою буде весна чи зима — теплою, холодною, ранньою, пізньою, сніжною, дощовою тощо, але жодних сумнівів у тому що зміна пору року відбудеться — немає.
Реально, за своє життя я чув розмови про співпрацю з МВФ багато разів і апокаліптичні сценарії продовження/припинення цієї співпраці також чув неодноразово…
Гіпотетично, звісно, не можна виключати, що станеться щось надзвичайне і співпраця між Україною і МВФ припиниться… Але ймовірність цього приблизно дорівнює тому, що Україна стане настільки економічно успішною, що не потребуватиме цієї співпраці, або настільки вбогою, що навіть МВФ відмовиться від своєї палеативної допомоги.
Словом, і цього разу майже не маю сумнівів щодо продовження співпраці з МВФ.
Тим більше, що вже маємо оптимістичні сигнали, зокрема, щодо оцінок МВФ проекту закону України про державний бюджет на 2021 рік.
Мабуть в МВФ не дивляться порошенківсько-медведчуківських телеканалів і просто не в курсі, що в Україні при владі «непрофесіонали», які «все роблять неправильно». Бо як інакше можна пояснити діаметрально протилежну оцінку з боку МВФ? Зрештою, риторика про «непрофесійність» — товар, який продукується певними політичними силами, винятково для внутрішнього ринку, бо на імпорт таке фуфло нікому впарити не вдається.
Розумію, що багатьом «патріотам», які керуються принципом комуняк початку 90-х років минулого століття «чим гірше, тим краще», хотілося б аби переговори провалилися, бо їм аж кортить поплескати язиками, малюючи апокаліптичну картинку. Нє судьба.
Наразі актуальною буде лише медедчуківська платівка про «соросят» та «зовнішнє управління», найкращі хіти якої незабаром на ваших екранах у виконанні всіляких ків.
«Патріотичні» канали, звісно, також не будуть пасти задніх…правда їм доведеться складніше, бо треба якось вигадати чим конкретно співпраця нинішньої влади з МВФ відрізняється у гірший бік від співпрації з цією організацією влади попередньої.
Окремо чекаю на зустрічі і дискусії «кружка кінокритиків», які вперто продовжують жити образами телесеріалу «Слуга народу», порівнюючи вигадані сюжетні лінії і образи фільму з реальністю. Я розумію, що є упороті інфантіли, які воліли б аби у реальність були перенесені вигадані світи «Ігри престолів», «Зоряних війн» чи «Слуги народу»… і навіть співчуваю таким прихильникам косплей, яким доводиться жити «нє в кіно». Биваєт…
Словом, весь у передчутті цієї зливи пропагандистських фантазій.