Вибори-2019: Чи вдасться Бойку втримати існуючий рівень підтримки?

Політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Владислав Дзівідзінський напсиав свіжий блог щодо останнього соцопитування про вибори президента в Україні, котрі відбудуться 31 березня 2019 року.

Остання хвиля соціології, окрім напівфейкових результатів щодо першого місця серед кандидатів президентських рейтингів, підтвердила головні запити суспільства. Очевидно, що найбільш важливою проблемою для більшості українців є війна на Сході. Що підтверджують всі соціологічні опитування. У свою чергу кандидати в президенти та їхні політичні сили пропонують безліч різних шляхів вирішення даного питання: від подальшого продовження військових дій, до ведення мирних переговорів врізних форматах. При чому, перший варіант звучить з вуст нині діючої влади, зокрема, Петра Порошенка, а миротворцями в даному контексті виступають представники опозиційного табору.


Як показує практика, люди масово втомилися від війни, особливо ті, що проживають на лінії розмежування і на Сході в цілому, а це значить, що люди ймовірно підтримають позицію мирних переговорів. Разом з тим, слід зазначити, південний Схід як і раніше, більше тяжіє до представників умовного колишнього «біло-блакитного» флангу. Серед них, формат мирних переговорів пропонують всі кандидати, такі як: Юрій Бойко, Олександр Вілкул, Євген Мураєв і Сергій Тарута. Необхідно відзначити, що саме тільки у Бойка є шанси провести переговори. Треба пам’ятати, що Олександр Вілкул та Євген Мураєв фігурують в санкційних списках РФ, а це означає, що з ними розмови, а тим паче переговорів вести просто ніхто не буде!


Так само слід зазначити, що за даними штабу Юрія Бойка, які спираються на безліч соціологічних досліджень, рейтинг Юрія Бойка залишається досить високим і він випереджає вищезазначених кандидатів в кілька разів. Разом з цим сильною стороною Юрія Бойка є відкритість до об’єднання і концентрації спільних зусиль заради результату, а ця якість ймовірно може стати однією з ключових в процесі ведення мирних переговорів.

Чи вдасться кандидату Юрію Бойку утримати існуючий рівень підтримки і довіри і конвертувати їх в політичні дивіденди, щоб здійснити плани, залежить від того чи зможе Бойко пояснити, що така кількість кандидатів в біло-синьому таборі є розпорошенням електорату, а голос відданий за його прямих конкурентів для вирішення питання війни може бути недієвим…