Відео Федини та Звіробій: якою була реакція Зеленського розмірковув Олександр Мусієнко

«Тебе підірвуть»: емоційно агресивне відео депутатки від партії Порошенка Софії Федини та волонтерки Марусі Звіробій, на якому вони пригрозили президенту Зеленському фізичною розправою, миттєво сколихнуло всю громадськість та політикум.

У президентській політсилі не змовчали: віцеспікер Парламенту Стефанчук взагалі назвав цей виступ «дичиною». Інші «слуги народу» теж вирішили не сидіти, склавши руки: під час сесії заблокували трибуну Ради, вимагаючи покарати депутатку та почали збирати серед нардепів підписи щодо засудження її висловлювання. А нардеп Качура навіть звернувся у Генпрокуратуру та ДБР.

Відтак про те, як взагалі сприймати такі заяви депутатки та волонтерки і як мала б на них реагувати влада, «Вголос» поцікавився у політолога, члена незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Олександра Мусієнка.

Недоцільно взагалі чи відкрито, чи завуальовано погрожувати президентові, главі держави. Треба поважати інститут президентства, хто б очільником країни не був. Тому, хоча Федина і Звіробій і мають право на висловлювання та свою позицію, навіть і гостру і критичну до влади, але від певних висловлювань, як-от про гранати, і взагалі від прямих погроз треба було утриматися.

Якщо оцінювати психологічний портрет Зеленського, то він надзвичайно вразливий до таких речей, дуже гостро сприймає критику. І, думаю, коли Зеленський побачив це відео – його реакція була вкрай негативною і обурливою. Але все ж він вирішив не реагувати, тому я вважаю, що на цьому все і закінчиться. Тим більше, що реагують депутати з його фракції. Поговорять – і через тиждень будуть обговорювати зовсім інші скандали.