Відставка Луценка: генпрокурор може спати спокійно — Валентин Гладких

Політолог, експерт «Слова і Діла» та аналітичного пулу експертів ІНПОЛІТ Валентин Гладких написав блог про ймовірність відставки генпрокурорар Юрія Луценка.

Сьогодні просто не можу не привітати Юрія Віталійовича Луценка з блискучим виступом у парламенті. Ну хіба це не прекрасно, коли можеш дозволити собі робити гучні заяви, усвідомлюючи, що жодних правових наслідків вони не матимуть. «Готовий піти у відставку!» Звичайно. Піонер, епт 

Питання у тому, що ніхто не готовий відправляти його у відставку  Бо нема голосів… навіть не за відставку Юрія Віталійовича (хоча і за неї також), а за потенційно нового генпрокурора. Крім того, і самої кандидатури у Президента мабуть також нема. Про відсутність 226 голосів у «коаліції» навіть нема чого говорити…


Втім, найкумедніше не це. Найкумедніше, це недолугі спроби окремих депутатів від «коаліції» представити сьогоднішне, якесь «рейтингове» чи «сигнальне» чи ще якесь там голосування як наявність у Генпрокурора вотуму довіри з боку парламенту. А слабо поставити на голосування питання «про вотум довіри» до Генпрокурора? Ось тоді б і подивилися скільки депутатів натисли б кнопку «за». Думаю, що не набагато більше, ніж сьогодні натисли. Втім, Юрій Віталійович та його патрони і клієнти можуть спати спокійно — таке голосування в принципі не передбачається чинним законодавством. Тож можна блефувати і далі. 


Між іншим, створення ТСК — це так само блеф. Чому? Ну знайти відповідь на це запитання можна прочитавши статтю 87 та статтю 88 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», а також подивившись на результати «роботи» інших ТСК, який парламент створював якщо не сотні, то кілька десятків точно за останні кілька скликань. 


Ну і пісня у подарунок для «майстрів блефу». Тільки справа у тому, що блефуючи всі ці шахраї вводять в оману в першу чершу самих себе. Піпл не хаває. І можна скільки завгодно розказувати «про наявність вотуму довіри» у коаліції, коаліційного уряду, генпрокурора, міністра МВС, керівництва інших правоохоронних органів…а вибори наближаються. 


Чи ясновельможні шахраї думають домалювати собі трохи тузів як Лозовий евро?