Влада маніпулює коли звинувачує попередників у боргах

Виборча кампанія набирає обертів, а разом з нею виправдувальна істерика діючої влади виходить на новий рівень. Як школяр, який отримав двійку має якось пояснити свою помилку батькам, так і нинішня влада не находить нічого кращого ніж за допомоги відвертої дезінформації та маніпуляції виправдатися за підвищення цін на газ та комунальні послуги, скорочення премій та добавок до зарплат вчителів.

Влада киває у бік уряду Тимошенко, яка буцім-то понабирали величезних боргів, і тепер Україна поставлена перед фактом необхідності їх виплат. Але всі зовнішні запозичення, здійснені урядом 2007-2010 рр., зокрема під час світової економічної кризи, брались під обов’язок погашення за три роки, що і було здійснено. Ці борги були виплачені у 2012 р. відповідно до умов програми МВФ Стенд-бай.

Масштабне зростання боргової кабали і нарощування обсягу зовнішніх запозичень сталося як раз після 2014 р. Ніколи зовнішнє управління країною не сягало такого ганебного рівня як зараз: станом на 1 вересня 2018 р. зовнішній борг сягнув 47,54 млрд. доларів США. І сьогодні уряд змушений віддавати саме борги останніх років. І ціна кредитів нам всім відома: обіцянка влади підвищити тарифи. Влада Порошенко через провальну фінансову та бюджетну політику стала заручником міжнародних кредиторів і тепер готова виконати будь-яку антинародну вимогу чи забаганку, особливо перед виборами. Однак, визнати це для Порошенко буде означати розписатися у власній менеджерській некомпетентності.

Олег Постернак,
керівник Центру політичної розвідки, експерт ІНПОЛІТ