Юрій Бойко наздоганяє Порошенка — дослідження Софії

Лідирують у президентських перегонах Володимир Зеленський та Юлія Тимошенко. Юрій Бойко змагається з Петром Порошенком за 3 місце. Такі дані наводить Центр соціальних досліджень «Софія».

Серед респондентів, які братимуть участь у виборах, планують проголосувати…

  • за В.Зеленського – 23,1%,
  • за Ю.Тимошенко – 14,0%,
  • за П.Порошенка – 12,4%,
  • за Ю.Бойка – 12,0%.

Великі соціологічні показують однакову тенденцію. На думку політичного консультанта Сергія Бикова, людям варто аналізувати тенденції, а не відсотки, які демонструє соціологія:

«Тенденції у великих соціологічних центрів збігаються: у фінал виборів виходять Володимир Зеленський і Юлія Тимошенко. Президент Петро Порошенко залишається третім і йому на п’яти наступає Юрій Бойко. Порошенка асоціюють із війною, на якій він ще й наживається. Якщо рейтинг Бойка буде і далі зростати, то він може випередити президента. До п’ятірки лідерів входить і Анатолій Гриценко.», — написав Сергій Биков

Соціологи відзначають високу активність виборців. Понад 85% українців кажуть, що підуть голосувати. Биков бачить у цьому ознаку, що люди втомились чекати і прагнуть змін:

«Люди прагнуть оновити владу, відновити справедливість та завершити війну. Юлія Тимошенко має політичну волю і політичний капітал, щоб посадити світових лідерів за стіл у рамках розширеного Будапештського формату. Цей формат базується на Будапештському меморандумі, який є частиною міжнародного права. Цей документ гарантує нам безпеку, але досі влада не використала Будапештський меморандум, щоб зупинити війну» — повідомив Сергій Биков.

Експерт також пояснив, чому Андрій Садовий підтримав Анатолія Гриценка. Політики будуть спільно йти на вибори у парламент:

«Об’єднання з Андрієм Садовим підсилює позиції Анатолія Гриценка. Тепер Анатолій Степанович може розраховувати на партійні структури Самопомочі. А Самопоміч планує разом з Гриценком підкорювати парламент. Якщо партії не об’єднаються, то Самопоміч не пройде до парламенту«, — повідомив Сергій Биков.

Якби вибори відбулися найближчої неділі, то до парламенту пройшли б 5 партій:
1. Слуга народу — 16.9%
2. Батьківщина — 13.5%
3. Опозиційна Платформа «За життя» — 10.3%
4. БПП — 8.9%
5. Громадянська позиція — 5.6%

Центр соціальних досліджень «СОФІЯ» з 4 по 11 березня 2019 року провів опитування населення у всіх областях України (підконтрольні території). Всього було опитано 2014 респондентів віком від 18 років і старше. Вибірка опитування репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними ознаками. Метод опитування – індивідуальне інтерв’ю («віч-на-віч») за місцем проживання респондента (на дому). Статистична похибка не перевищує 2,2%.