Як Україні подолати проблеми у мережі оплат в інтернеті PayPal? — Сергій Биков

Політтехнолог, Голова ІНПОЛІТ Сергій Биков написав свіжий блог про проблеми з діяльністю мережі PayPal в Україні.

Світовий лідер оплати в інтернеті PayPal не планує виходити на український ринок. Про це заявив заступник міністра економрозвитку Максим Нефьодов. Номінально PayPal діє в Україні та за його допомогою можна здійснювати покупку. Однак, для українських підприємців світовий ринок PayPal закритий. Українцям дозволяється тільки відправляти гроші. Бізнесу доводиться знаходити обхідні шляхи для виходу у мережу PayPal, у тому числі — реєструвати віртуальне резидентство в Естонії.

Присутність PayPal в тій чи іншій країні – це підтвердження руху країни до інновацій. Ті країни, що пішли шляхом інноваційності – не мають жодних проблем у співпраці з PayPal.

Сьогодні різні кандидати у президенти пропонують різні економічні гасла. Нажаль, поки майже ніхто не презентував ґрунтовної економічної програми кандидата в Президенти. Хоча до виборів лишилось півроку.

Юлія Тимошенко, пропонуючи Новий економічний курс України, чітко засвідчує рух на інноваційність економіки, пояснюючи це ґрунтовними розрахунками. Якщо ми хочемо бути серед таких країн як Естонія, Фінляндія, Польща, Німеччина чи США, тоді Новий Курс – це наш покроковий план дій. Якщо ж нас влаштовує економічне сусідство з Капо Верде, Камбоджею, Руандою та Зімбабве, тоді не варто нічого змінювати. Але і дивуватись не треба, що до України ставляться як до «бананової республіки».