Які проблеми найбільше хвилюють українців? Які рейтинги у політиків? — Василь Вакаров

Політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Василь Вакаров на своїй сторінці у соцмережі Facebook проаналізував свіже соцопитування щодо того, що на даний момент найбільше хвилює українців.

Три відомі соціологічні центри Соціс, КМІС та Центр Розумова оприлюднили свої дослідження за якими можно оцінити динаміку уподобань респондентів, на позиції яких вплинули заяви та дії політиків, зроблених ними під час літнього сезону, а також зрозуміти які проблеми найбільше хвилюють українців.

Люди найбільше переймаються проблемами воєнного конфлікту на Сході України (в травні ця проблема була головною для 52,2%, а у вересні уже 59,9% вважають її основною). Низький рівень зарплати та пенсії турбує уже 48% людей (було 35,6%). Високі тарифи на комунальні послуги турбують уже 42,7 % респондентів .

Саме проблеми війни, бідності та тарифи є тими проблемами, які найбільше стали хвилювати людей. Бездіяльність та безпорадність діючої влади у вирішенні чутливих для людей проблем є визначним фактором відсутності довіри до неї. І це, зокрема відображається на тому, що у діючого Президента Порошенка абсолютно не зросла рейтингова підтримка. Вона застигла на відмітці 8,4 %, не зважаючи на піарні акції від нього щодо підтримки армії, мови та віри. А підтримка його партії (БПП) навіть зменшилася на -1,3%.

Усі інші кандидати добавили у копилку власних рейтингів. Найбільш вдало за літо «попрацювала» Юлія Тимошенко, яка укріпили своє лідерство (було 9,3% стало — 12.9%). Динаміка склала + 3,6%. Підтримка Тимошенко є рівномірно по всій країні. Партія Батьківщина із 14.5% продовжує бути лідером для респондентів серед політичних сил. Динаміка складає +4.8%.

Через тиждень відбудеться анонсований Тимошенко форум на якому буде презентовано проект Нового Економічного курсу України, який притягне, сподіваюсь, ще більше людей до обговорення найчутливих проблем людей та напрацювання механізмів їхнього вирішення.