Якими є найбільші виклики нової влади розповів Владислав Дзівідзінський

Досліджуючи найбільші виклики нової влади, серед інших, я відніс до них питання енергетики і енергобезпеки. Окрім обов’язкових вимог МВФ про підвищення ціни на газ, яку в обмін на вкрай необхідний транш таки доведеться зробити новій владі, ще є питання запуску ринку електроенергії.

Важливою обставиною в запуску ринку електроенергії є те, що цей процес відбувається в рамках третього енергопакету ЄС, що теж є частиною попередніх домовленостей української влади.

Тепер багато що залежить від позиції президента та людей які ним призначені.
Завтра буде перший іспит. Саме на завтра призначене засідання РНБО, на якому його новий керівник Олександр Данилюк озвучить своє бачення. Він вже встиг заявити, що серед його пріоритетів – фінанси та енергетика. Так само як і нещодавно призначений перший заступник голови СБУ Іван Баканов вже встиг озвучити думку, що це може бути навіть загрозою.
У цій всій історії є свої олігархи-вигодонабувачі, яких приписують до оточення нового президента і приховати істинні мотиви не вийде. 


Подивимось завтра чи буде окрім трагедії на шахті, підніматись знову це питання і якими будуть їхні мотиви та пояснення.

Владислав Дзивідзінський — політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ.