Юрій Гаврилечко: В умовах кризи та поширення коронавірусу держава повинна йти на поступки бізнесу

Зустріч президента з олігархами – це вимушений крок і це нормально, що президент на цей крок пішов. Та ж соціальна відповідальність не може бути однобічною і лише з боку простих громадян. Вона має бути розділена і між бізнесом, і між громадянами, і між державою.

На цьому наголосив економічний та політичний експерт, член ІНПОЛІТ Юрій Гаврилечко в ефірі 5 Каналу.

«Те що президент зібрав великий бізнес – добре. Те що великий бізнес розуміє, що в нього теж можуть виникнути проблеми і їх якомога швидше потрібно вирішувати, щоб не отримувати збитків – це теж нормально. Наприклад, Ахметов, який був на зустрічі, зокрема комплекс, яким він володіє, може втратити 10-15, а то і 20%. «Миронівський хлібопродукт Косюка приблизно третину. Безумовно для всіх олігархів це буде збиток. Але ж це збиток не тільки для олігархів, це ще й проблема для всіх, хто в цій системі працює, це і проблеми для бюджету. Якщо цей фонд у 12-13 млрд гривень, про якій домовились на зустрічі, не зроблять, то всі втратять набагато більше», – зазначив експерт.

Юрій Гаврилечко зауважив, що зі свого боку держава має також піти на певні преференції для як для великого, так і для малого та середнього бізнесу.

«Для малого ж та середнього бізнесу можуть бути призупинені дії певних законів, бо вже ця Верховна Рада наухвалювала для ФОПів законів, які фактично руйнують спрощену систему оподаткування. Ця система починалася у 1998 році, то може все ж таки є сенс повернутися до ідеї спрощеної системи оподаткування, бо вона була введена не для того, щоб збирати податки, а для того, щоб перевести весь малий бізнес в легальну форму. В усьому світі існує подібна система, але вона створена не для того, щоб сплачувати податки, а для того, щоб зняти з бюджету тягар утримання людей, які не можуть себе забезпечити робочими місцями. Відповідно наших близько 1,8 млн приватних підприємців і загалом працюючих 4 млн у ФОПах щороку економлять державі понад 100 млрд гривень, які б вона мала виплачувати як гроші по безробіттю. Тому в цьому випадку президент мав би призупинити дію принаймні трьох законів», – додав Юрій Гаврилечко.