З’їзд партії «Європейська солідарність»: хто очолив та які шанси потрапити до парламенту?

Ледь не забув висвітлити з’їзд (ще до недавна) першої партії країни — БПП, яка тепер вже називається «Європейська солідарність» Претендентів на депутатські крісла партія представила на своєму з’їзді.  Очолив список лідер політсили Петро Порошенко.

З гімну України розпочався з’їзд партії «Європейська Солідарність». Опісля на сцену вийшов лідер політсили Петро Порошенко — перший номер списку. Він же і представляв свою команду, з якою йде на парламентські вибори.  Друге і третє місце зайняли найближчі соратники колишнього президента: чинний голова Верховної Ради Андрій Парубій та його перша заступниця Ірина Геращенко.

У своєму виступі Парубій заявив: В 14-му році багато хто вже стер Україну з карти світу, багато хто списав нас з рахунків, але ми вистояли. Ми ніколи не повернемося в рабське ярмо, як би цього не прагнули демони з минулого, які сьогодні намагаються взяти під контроль нашу країну.

«Ми йдемо в парламент як та команда, яка вміє бути дипломатичною, але вміє бути жорсткою, дуже твердою, безкомпромісною в тих питаннях, які стосуються захисту, територіальної цілісності та суверенітету України«, — наголосила, своєю чергою, Ірина Геращенко.

До п’ятірки також увійшли командувач Десантно-штурмових військ ЗСУ Михайло Забродський та волонтерка і співачка Софія Федина.

«Ми чітко усвідомили, наше місце лише в сім’ї, в родині європейських народів. Ми вже заплатили життям і здоров’ям тисяч мабуть кращих синів і доньок України, і дозволити кому-небудь в угоду політичним амбіціям змінити курс — це означає перш за все зрадити їхню пам’ять», — заявив Герой України Забродський.

У першій десятці — два представники кримськотатарського народу — їхній лідер, народний депутат Мустафа Джемілєв та політв’язень, заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз.

Чийгоз у своїй промові наголосив: «Я тут, тому що сотні тисяч моїх співвітчизників вірять в Україну і продовжують боротьбу». Цього разу на парламентських виборах лідери кримськотатарського народу розділилися і вступили до різних партій. Так, кажуть, більше шансів увійти до Ради.

«Прийняли рішення, що можемо рекомендувати своїх кандидатів і в інші близькі політичні партії: «Сила і честь» Ігоря Смешка, партія «Голос» Вакарчука, в партію Гройсмана, до зелених», — пояснив Мустафа Джемілєв.

Оновила партія не лише команду. Після президентських виборів політсила зробила ребрендинг і перейменувалася. «Блок Петра Порошенка «Солідарність»» став «Європейською Солідарністю», адже саме інтеграція до ЄС — одна з ключових стратегій партії у новому парламенті.

«Ми йдемо до Верховної Ради, щоби на досягнення членства України в ЄС та НАТО мобілізувати всіх. І тих, хто за результатами виборів стане владою і сформує уряд, і хто займе нішу парламентської опозиції. І безумовно мобілізувати зусилля нового Президента«, — заявив Петро Порошенко.

Порошенко згадав і про Володимира Зеленського, дорікнувши йому призначенням на керівні посади людей зі свого найближчого оточення.

«Хтось призначає кадри з «95-го кварталу», для нас важливіше ті, хто пройшов 95 бригаду», — сказав лідер партії.

«Як говорив мій побратим, не можна без догляду залишати в кімнаті дітей із сірниками, в кімнаті мають бути дорослі», — заявив, своєю чергою, Парубій.

За даними останніх соцопитувань, партія «Європейська солідарність» має шанси подолати 5-ти відсотковий бар’єр і пройти до парламенту.

Владислав Дзивідзінський — політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ.