З чим пов’язане завершення каденції Йованович на посаді посла США в Україні? — Вакаров

Завершення каденції Мері Йованович на посаді посла США в Україні я пов’язую із початком передвиборчої компанії президента США, у 2020 році.

Нещодавна заява президента Трампа про роль України у президентській гонці у 2016-му році, згадки про Україну під час телефонної розмови президентів Трампа і Путіна, можливе обговорення ситуації в нашій країні під час зустрічі керівників зовнішньополітичних відомств США Помпео і Росії Лаврова — є свідченням того, що «український кейс» буде одним із головних у штабі президента Трампа. Саме на нього буде зроблена ставка. Відомо, що Йованович відверто підтримувала кандидата від демократів, а ще вона багато чого знає про особисті інтереси в Україні сім’ї Байдена, який буде кандитувати від демократів.

Виглядає так, що Мері Йованович буде чи не ключовим свідком у розслідуванні нового прокурора США Білла Барра, якому доручили зайнятися «надзвичайними викриттями» українських посадових осіб, котрі спеціально викривили інформацію про екс-керівника штабу республіканців Пола Манафорта.

Чи виграє від цього Україна? Думаю, що ні. Республіканці з демократами розберуться, або хтось із них переможе іншого. А ми ж залишимося на одинці зі всіма своїми проблемами. Хлопці та дівчата «погуляли» у нас та й підуть. Може і всіх «своїх» прихватять разом із собою? порошенків/яценюків/шабуніних/лещенків/данилюків/парубіїв/турчинових.. З іншими ми й самі впораємось. Прощавай Мері Йованович! Бо!!

Василь Вакаров — політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ.