За півтора року президентства Зеленського змін ми не побачили — Сазонов

За півтора року президентства Зеленського і за рік «монобільшості» ми не побачили жодних радикальних змін

Особисто я б не говорив про провал на виборах, бо це питання доволі дискусійне. Все залежить від бази порівняння. Якщо порівнювати із рейтингом «Слуги Народу» на парламентських виборах, коли на хвилі популярності президента Зеленського утворилась «монобільшість», тоді так, ми говоримо про провал. Хоча, фактично, ті парламентські вибори радше можна назвати «третім туром» президентських. 

Якщо ж виходити із логіки, яку висловлює Олександр Корнієнко, то ситуація інша. Він каже, що раніше у них зовсім не було депутатів у місцевих радах, а тепер «Слуга народу» буде пристойно представлена на місцях і це перемога. Істина тут, як переважно буває, десь посередині. 

На фоні інших політичних партій «Слуга Народу» на цих виборах показала середній результат. Вони пройшли майже у всі місцеві ради, майже всюди є фракції. 

Причини таких результатів полягають у тому, що у будь-якій нормальній демократичній країні після перемоги на виборах якоїсь партії чи політика, у людей відразу виникають завищені очікування. Всі відразу вимагають змін на краще і якщо народ їх не бачить негайно, рейтинг такої партії чи політика відразу знижується. Цей показник може бути стабільним чи зростати лише в таких країнах як Росія чи Північна Корея. 

Також, крім цієї об’єктивної реальності, є ще наша конкретика: за півтора року президента Зеленського і за рік «монобільшості» ми не побачили жодних радикальних змін. Ба більше, ми навіть не побачили різких рухів влади, на які очікували. Від примітивного бажання людей бачити масштабні «посадки», які обіцяв Зеленський, до якихось реформ, які б спростили життя бізнесу, службовцям чи освіті. 

Крім того, реакція на коронавірус була не те що слабкою чи сильною, вона була незрозумілою. Так, були якісь щоденні звіти, Володимир Зеленський знімав якісь відео, але частина фонду, який передбачався на боротьбу з пандемією, пішла на ремонт і будівництво доріг. У нас немає якоїсь чіткої стратегії, що ми робимо далі, ні в боротьбі з COVID-19, ні в плані економіки. 

І от саме така незрозуміла позиція і відсутність різких дій, яких люди очікували від Зеленського як від несистемного політика, негативно позначились на рейтингу «Слуги Народу». Додайте до цього загальну тенденцію падіння рейтингу правлячої партії у демократичному суспільстві й ви отримаєте причину такого результату голосування на місцевих виборах.