Зеленський віддаляє Порошенка від виходу в другий тур — Биков

Політтехнолог, Голова ІНПОЛІТ Сергій Биков написав блог про проведення президентської кампанії в Україні.

Судячи з усього, президентські перегони будуть найдорожчими для влади та наймассовішими за кількістю кандидатів. Цілком погоджуюсь зі словами Ігоря Коломойського, що Порошенку набагато складніше вийти до другого туру, аніж перемогти у ньому. Через це, максимум зусиль буде покладено саме на результати першого туру.

Влада буде фінансово стимулювати кандидатів, які можуть відкусити хоч трохи від фаворитів перегонів. Перш за все, мова йде про Зеленського, адже саме він відділяє Порошенка від виходу у другий тур, маючи непогану підтримку на Сході (сам Зеленський з Кривого Рогу). Спойлерами проти Зеленського можуть бути не тільки традиційні «біло-блакитні» кандидати, але і шоумени та люди, що ніколи не мали стосунку до політики, аби перетягнути якісь голоси у Зеленського. Тут ми можемо побачити і Святослава Вакарчука і Володимира Кличка і, можливо, навіть Вєрку Сердючку.

Наскільки мені відомо, такі перемовини вже на фінальних стадіях.

Зрештою, все може вирішити кілька тисяч голосів між другим та третім місцем.

Найширша кампанія проти Тимошенко запланована на період між першим та другим турами, оскільки сьогодні посунути Тимошенко з першого місця вже не вийде. Ресурси перш за все буде направлено на дискредитацію Зеленського, зниження його рейтингу та підвищення позицій діючого Президента. Інакше, розпорошення ресурсів може призвести до певних перетоків невизначившихся виборців від Тимошенко не до Порошенка, а до інших кандидатів, що не призведе до досягнення цілей АП.

Не вихід Петра Порошенка до другого туру означатиме не тільки втрату влади, але і програш економічної війни Ігорю Коломойському.

Я би радив усім, кого влада запрошує йти технічними кандидатами, виставити рахунок щонайменше по 50 — 60 мільйонів $ за сам факт висування + повні витрати на виборчу кампанію. Як кажуть адвокати: «гонорар складає рівно стільки, скільки може заплатити клієнт». Влада знаходиться у безвиходді, коли може втратити все чи здобути все. Але, щоб здобути перемогу — доведеться суттєво спустошити амбари.