Більшість українців побоюється подальшого економічного падіння та зубожіння – опитування (відео)

Київ. 21 листопада. УНІАН. Більшість населення України (75,4%) побоюється подальшого економічного падіння та зубожіння.

Як повідомив на прес-конференції в УНІАН політолог, кандидат політичних наук Олексій Якубін, про це свідчать результати дослідження, проведеного Інститутом публічної політики і консалтингу ІНПОЛІТ спільно з Independent British Council of Foreign Relations за фінансової підтримки асоціації випускників Robert Gordon University (Велика Британія).

Згідно з даними дослідження, 58,6% опитаних бояться знецінення української валюти щодо інших валют, 45,8% респондентів бояться колапсу влади, що призведе до подальшого поглиблення кризи.

Дослідження також засвідчило, що 42,4% українців бояться зовнішньої агресії з боку Росії, 31,1% респондентів остерігаються зростання корупції.

Як повідомив голова Інституту публічної політики і консалтингу Сергій Биков, найбільше українці довіряють церкві — 76,2%, волонтерам — 51,4%, Збройним силам України — 45,8%, патрульній поліції — 42,6%, СБУ — 30,2%, громадським організаціям — 22,5%, поліції (старій міліції) та МВС в цілому — 10,4%.

Крім того, президенту України довіряють 13,7% українців, уряду — 18,9%, депутатському корпусу — 7,3%.

«Показник довіри президенту вище, ніж парламенту. Це пов’язано з тим, що ми спостерігаємо політичну кризу, яка затягнулася як всередині коаліції, так і всередині парламенту. На тлі Верховної Ради президент демонструє певний рівень впевненості у зовнішній політиці», — сказав Биков.

Крім того, дослідження засвідчило, що українці не довіряють ЗМІ — антирейтинг довіри українським медіа становить 78%, російським — 94%. Опозиції в цілому не довіряють 77,6% опитаних, 97,4% українців не довіряють розслідуванням корупційних справ та 86,9% не довіряють українському санкційному списку.

У свою чергу політолог, кандидат політичних наук Кирило Молчанов вважає, що третього Майдану в Україні не буде. «Напередодні третьої річниці Майдану варто заспокоїти суспільство, що навряд чи щось подібне може статися цього разу, оскільки, як свідчить практика 2004 і 2013 років, Майдани відбуваються у відносно стабільний час, коли економіка має хоч невелике, але зростання. Це тільки в теорії більшовиків, що якщо рівень життя падає, то якісь там класи виходять скидати владу. На сьогодні ми бачимо таку ситуацію, коли люди настільки збідніли, що вони не думають про політичні права і свободи, вони думають, як заробити гроші, щоб прогодувати себе і свою сім’ю», — сказав він. Саме тому, за словами Молчанова, громадяни довіряють інституціям, які не мають прямого зв’язку з політикою, наприклад церкві.

Дослідження проведено методом телефонного опитування з 1 по 11 листопада, всього опитано 2 тис. 240 респондентів, які мешкають у 120 населених пунктах всіх областей України (за виключенням АР Крим та окупованих районів Донецької та Луганської областей). Похибка дослідження 2,8%.