Байден офіційно підтвердив, що ЗСУ отримають РСЗВ HIMARS. Американці довгий час не розвивали реактивну артилерію, більше покладаючись на ствольну. І користуватися артилерією американці ще з часів Другої світової вміли чудово. Мало хто знає, що в американській армії вже тоді комвзвод міг викликати підтримку артилерії дивізії.

Серйозно за розробку РСЗВ американці взялися у 80-ті роки, розглядаючи їх як засіб боротьби з артилерією, скупченнями техніки, колонами постачання.


У результаті виникла система MLRS розвитком якої є HIMARS, який отримають ЗСУ. MLRS дуже добре показала себе під час війни у ​​Перській затоці. Головний козир РСЗВ HIMARS – висока мобільність, дальність і точність. Безумовно, це не чудо-зброя, але це серйозне озброєння, що впливає на перебіг війни. Адже донедавна Україна отримувала зброю, яка більше підходить для партизанської війни.

Про що це каже? Про те. що нам давали три дні – і Кремль у своїх планах, і партнери у своїх прогнозах. Враховуючи потенціал РФ та жорсткий намір Путіна остаточно вирішити українське питання, Україну майже списали з рахунку як державу. Як бачимо, все кардинально змінилося.

Поворотним моментом стала нарада на базі Рамштайну 26 квітня, участь у якій взяли представники 40 країн. Країни «Великої сімки» підтвердили, що допомагатимуть Україні зброєю, поки це буде потрібно. Не обійшлося правда і без ложки дьогтю, до постачання боєкомплекту HIMARS не входитимуть найбільш далекобійні ракети. Втім, і без них це дає значно більші оперативні можливості для ЗСУ. Так відстань від берега до острова Зміїний 37 км.

Політолог Андрій Золотарьов