Биков: Ідея Тимошенко повернути владу людям — реальна

Літо — літом, а робота не зупиняється. На засіданні робочої групи щодо територіального устрою та місцевого самоврядування ми дійшли згоди з багатьох питань. Зокрема, виробили такі спільні позиції, що пропонуватимемо до загального обговорення:

1) Виконавча гілка влади очолюється Головою Уряду, котрий формує Уряд.

2) Міністр очолює міністерство та є членом Уряду. Міністр вносить Голві Уряду на подання на призначення заступників міністра.

3) Міністр – це політична фігура, що формує державну політику у конкретній сфері. Він виконує функції контролю та координації, ставить завдання державному секретарю.

4) Державний секретар – неполітична посада. Він призначається на конкурсній основі та виконує доручення Міністра щодо реалізації державної політики.

5) Національна асамблея самоврядності (далі НАС) функціонує у форматі громади громад та збирається на спільні засідання не раніше аніж один раз на рік для ухвалення стратегічних планів розвитку країни.

6) НАС складається з визначеної кількості членів, по одному представнику від громади. Жодних мажоритарних виборів. Є громада – вона делегує свого представника до НАС. Це елемент прямої демократії.

7) НАС формує виконавчий орган, що складається не більше ніж зі ста осіб, що у постійному режимі контролює діяльність Верховної Ради, має функції верхньої палати парламенту та фактично третейського судді.

Сьогодні є дискусійним питання щодо того, чи повинен бути вичерпний перелік галузевих асоціацій у Конституції, які асоціації будуть надавати своїх представників на членство у НАС чи його виконавчому органі.

Учасники робочих груп високо оцінюють ініціативу Тимошенко щодо такого способу розробки Констиитуції та Суспільного Договору. Експертне середовище має розробити концепцію, а самі люди зможуть наповнити текст конституції конкретними статтями та положеннями. Таким чином Юлія Тимошенко надає можливість людям реалізувати своє право на владу. Тільки люди, а не олігархи чи політики мають розробити та прийняти конституцію. Це дійсне народовладдя. Показово, що саме Тимошенко розпочала таку роботу та продемонструвала, що люди для неї є найголовнішим.

Сергій Биков, Голова ІНПОЛІТ