Чому партія «Слуга Народу» отримала так мало голосів на виборах?

Місцеві вибори 2020-го року в Україні продемонстрували нам дві ключові тенденції: по-перше, люди стають дедалі більш апатичними до політичних процесів та виборів зокрема, а по-друге, рейтинг Володимира Зеленського, на якому й «виїжджала» партія «Слуга Народу», також стрімко знижується. 

Ні для кого не секрет, що так звану «монобільшість» у Верховній Раді вдалось утворити винятково завдяки тому, що тоді аж 73% українців повірили у Зеленського. Іншими словами, якби не його особа, то ніхто б не голосував за цей політичний проект. Зараз, як ми бачимо, довіра до президента невпинно падає. 

Партія «Слуга Народу» отримала відносно немало голосів: її представники увійдуть майже у кожну з місцевих рад в Україні. Проте такі результати є набагато нижчими, ніж очікував Володимир Зеленський та його команда. Одні вважають, що це поразка і початок кінця політичної сили, інші ж стверджують, що нічого страшного не відбулось і партія продовжить своє існування.

То чому «Слуга Народу» фактично провалила місцеві вибори? Як тепер бути Зеленському і що буде із його партією? Про це журналісту ІА «Вголос» розповіли політолог Микола Спиридонов, політичний експерт Кирило Сазонов та політичний аналітик Олександр Кочетков.

Микола Спиридонов, політолог, член ІНПОЛІТ:

Я думаю, що причин, чому результати саме такі, дві. Перша – це те, що люди побачили, що партія «Слуга Народу» нічим не краща за інших. Пройшов цей «медовий місяць» і вже зараз бренд не працює так, як працював раніше. 

По-друге, як правило, місцеві вибори роблять конкретні кадри: політтехнологи, штабісти і таке інше. «Слуга Народу» в цьому плані провалилась: на місцях працювали доволі слабкі фахівці й не вистачало політтехнологів пристойного рівня, які могли б зробити ці вибори на місцях. Взагалі, таких фахівців мало в усій Україні. За різними підрахунками, дійсно вправних і хороших політтехнологів у нас є 150-300 чоловік. Тому, якщо говорити про місцеві вибори, то звісно, що на кожну раду чи ОТГ складно знайти фахівця достойного рівня, але, як мінімум, до цього треба прагнути. Було таке відчуття, що провладній партії було байдуже до цього.