Шольц та його поплічники мислять на перспективу. Це їхнє розуміння національних інтересів. Яке, на превеликий жаль, суперечить національним інтересам України.

Керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігор Рейтерович в коментарі Comments.ua заявив, що не слід все прив’язувати виключно до особи канцлера Німеччини.

“Слід враховувати таке явище, украй важливе для демократичних держав, як громадська думка. І тут ситуація складається не зовсім на користь України. Згідно з опитуваннями, 50% німців виступають проти постачання важкого озброєння до нашої країни. Підтримує цю ідею 43%. Так що канцлер певною мірою орієнтується і на думку громадян. Оскільки це прямо впливає на рівень його підтримки та підтримки його уряду”, – наголошує експерт.

Другий важливий момент, за його словами, полягає в тому, що представники різних груп, які є у німецькому суспільстві (діячі культури тощо), останнім часом підготували кілька відкритих листів у контексті того, що не варто постачати в Україну важке озброєння. І оскільки вони лідери громадської думки, на це також доводиться реагувати.

“Але тут є, звісно, і момент особистісно-політичний. Позиція Шольца певною мірою успадковує позицію попереднього уряду. А саме – що не можна Росію доводити до умовного краю, після чого вже не повернеться назад. Мається на увазі використання тієї ж хімічної чи ядерної зброї. І у керівництва Німеччини працює така логіка: ми не будемо Росію провокувати, поставляючи важке озброєння в Україну”, – пояснює Ігор Рейтерович.

За його словами, подібна логіка має право на існування, хоч вона абсолютно не прийнятна Україною та багатьма іншими країнами.

“Ми ж чудово розуміємо, що якщо Путін щось вирішить – його ніщо не зупинить, – аргументує експерт. – Буде в Україні важке озброєння (зокрема від Німеччини) чи не буде – він діятиме так, як вважатиме за потрібне”. Є ще один момент – один із основних. Про нього Шольц та інші члени німецького уряду мало говорять, наголошує експерт.

“Думаю, вони хочуть залишити якийсь місток до Росії. Щоб у віддаленому майбутньому мати можливість відновити економічні зв’язки, спільні проекти, торгівлю тощо. Оскільки нинішня ситуація, зокрема антиросійські санкції, безумовно, завдають шкоди Німеччині. Саме тому, як на мене, німецька влада, допомагаючи Україні, намагається робити це так, щоб не зруйнувати остаточно відносини з РФ. Сподіваючись у майбутньому деякі економічні преференції від Росії. За Путіна, після нього – не так важливо. Тобто, Шольц та його поплічники мислять на перспективу. Це їхнє розуміння національних інтересів. Яке, на превеликий жаль, йде врозріз із національними інтересами України”, – констатує Ігор Рейтерович.

Він упевнений, що нам треба продовжувати дипломатичний тиск на Німеччину. І самотужки і із залученням “третіх країн” (Великобританії і так далі, що постачали нам важке озброєння) показувати, що подібні поставки не впливають на зміну політики Путіна. А навпаки – допомога зброєю може призвести до швидшого завершення війни. І, як наслідок, до налагодження економічної та інших складових для всіх.