Дзивідзінський: реальною небезпекою свободи слова є концентрація і монополізація ЗМІ

Політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Владислав Дзивідзінський прокоментував ситуацію зі свободою слова в Україні.

Як зазначається в сучасних наукових журналах: реальною небезпекою свободи слова є концентрація і монополізація ЗМІ. Окрім економічного результату, концентрація та монополізація засобів масової інформації призводить (насамперед у суспільствах так званого транзитного типу) до створення політико-олігархічно-медійних структур, які виконують функції цільового впливу і формування громадської думки з тією чи іншою метою, досягнення корпоративних чи інших, у тім числі політичних, цілей.

Це створює серйозну небезпеку для суспільства, обмежує плюралізм думок і, зрештою, загрожує засадам свободи слова, праву вільно одержувати, використовувати та поширювати інформацію. Така ситуація характерна і для України. Непрозорість інституту власності дає змогу обходити антимонопольні вимоги, концентрувати контроль над інформаційним простором у руках окремих груп впливу чи окремих фактичних власників мас-медіа, які тісно пов’язані з владою чи фактично є такою владою.