Дзівідзінський: у Тимошенко ведеться робота по написанню Народної Конституції

Поки продовжуються дискусії про обидві хресні ходи, обговорюються наміри багатьох одіозних осіб йти в президенти, створюються прогнози на політичну осінь, у Тимошенко продовжуються напруженні засідання робочих груп по написанню нової конституції.

Якщо планка взята настільки високо, що мова йде про перезаснування держави, то логічно, що об’єм роботи з написання нової конституції просто колосальний! Я вже неодноразово згадував в ефірі телеканалів, що критикувати всіх і все в нас любить майже кожний, а ось коли запрошують до відкритої дискусії по написанню стратегічного для країни документа, то майже нікому сказати, щось розумне. Добре, що все таки є ряд фахівців, які не Тимошенко чи Порошенко постійно порівнюють а займаються важливою роботою.

Один з таких – це є мій колега Сергій Биков, який зараз в складі робочої групи з питань місцевого самоврядування та територіального устрою працює над документом, і ділиться поточним станом розробки основних положень. Для мене дуже важливо розуміти як йде робота, на яких принципах будується майбутня конституція та якому напрямку рухається робоча група.

Сергій поділився поточними питаннями робочої групи

Видно що частина повноважень та механізмів призначення не змінилася, але в частині кадрових призначень ключових посадових осіб, від яких залежить майбутня ефективна робота виконавчої влади з’являється такий орган як Національна асамблея самоврядності (НАС), що має в майбутньому функціонувати у форматі громади громад.

Планується, що НАС складається з визначеної кількості членів, по одному представнику від громади. Як пише Сергій: «не буде жодних мажоритарних виборів! Є громада і вона має делегувати свого представника. Це є елементом прямої демократії».

Робота нині триває, дискусія відкрита, але якщо вдасться закласти такий механізм який зможе ефективно працювати, та втілити це в життя – то в нас докорінно зміниться основні принципи кадрової політики, а разом із цим і якість роботи державних інституцій!

Так прокоментував проміжні результати робочих груп політолог Владислав Дзівідзінський