Експерти про державний борг та хто його створив.

Політичний консультант, Голова аналітичного центру ІНПОЛІТ заявляє, що Україна запозичує короткі дорогі гроші:

«44% державного боргу – це Євробонди під 9,5% річних, котрі Україна набрала протягом останніх років. Влада використовує кабальні для держави кредити, котрі віддавати буде вже нова влада. До речі, сьогодні Україна здійснює виплати тільки по тим запозиченням, що були взяті за президентства Петра Порошенка, а не міфічних попередників» — заявив Сергій Биков.

Биков стверджує, що Порошенко фактично і є сам собі попередником, оскільки працював міністром економіки в Уряді Януковича.

Політичний експерт Руслан Бізяєв взагалі вважає дивною заяву Порошенка про попередників:

З подивом прочитав висловлювання Президента Порошенко, що Україна змушена віддавати борги, які накопичилися з 2009 року.

«Стан економіки дозволило б країні обійтися і без запозичень, якби не пікові розрахунки за старими кредитами, які належить виплатити з 2009 року» — заявив Порошенко.

Саме тому Україна, за словами Президента, змушена йти на співпрацю з МВФ, перетворюючи життя простого українця в соціальний пекло.

Ця маніпуляція не проходить навіть елементарну перевірку.

Всі борги уряду, які були взяті в 2008 році на три роки, були погашені повністю в 2012 році, а наступний Кабмін кредитів у МВФ не брав.

Зараз Україна змушена розраховуватися за боргами, які були взяті в 2014-2015 році Яценюком при повному схвалення Порошенко.

При цьому кожен раз Кабміни Яценюка і Гройсмана (а фактично Порошенко) обіцяли МВФ підняти тарифи для населення.

Тільки з 2014 по 2016 роки тарифи на газ зросли з 70 коп. до майже 7 грн. за 1 куб. м. газу.

Так до чого тут «папереднікі» і куди пішли отримані гроші?