Емоції — ворог розуму. Як відреагували кандидати на результати виборів? — Сергій Биков

Центральна виборча комісія завершує рахувати електронні протоколи. Залишилось порахувати менше одного відсотка. У фінал президентських виборів виходять Володимир Зеленський та Петро Порошенко. Діючий президент програє шоумену майже вдвічі. 

Ще у ніч виборів фіналісти виборів обмінялись люб’язностями. Порошенко у стінах Мистецького Арсеналу звинуватив Зеленського у несамостійності. «Мене доля звела з маріонеткою Коломойського. Та ми не дамо Коломойському жодного шансу», — заявив Петро Порошенко. Було видно, що президент ображається на Ігоря Коломойського і не знає, що протиставляти рейтингу Володимира Зеленського. 

Емоційно відповів і комік. Зеленський запитав у Петра Порошенка, чи не є він сам маріонеткою: «Так ви маріонетка Свинарчука чи Свинарчук ваша маріонетка?».

Подібні колкості звучали і з інших штабів кандидатів у президенти. Абсолютно дзеркальними звинуваченнями обмінюються представники колишнього Опозиційного блоку. Зокрема, Нестор Шуфрич заявляє, що Порошенко має нагородити Олександра Вілкула іменною зброєю за свій вихід у другий тур. «Якщо Петро Порошенко і братиме участь у другому турі, то виключно завдяки 4% Вілкула», — заявляє наближений до Бойка нардеп Нестор Шуфрич.

У Вілкула відповіли дзеркально і прямолінійно. Та тут важливо, хто відповів, а не що. Борис Колесніков звинувачує Юрія Бойка, що той «завів Порошенка за ручку у другий тур»:

«Прямим підтвердженням того, що Бойко допоміг нинішньому президентові вийти до другого туру, є політ в Москву за прямим маршрутом Київ — Москва, що неможливо без особистого дозволу президента. І сміховинні переговори про ціну на газ за 10 днів до кінця опалювального сезону є прямою підтримкою Петра Порошенка», — каже голова політради Опозиційного блоку. 

Єдиним виваженим ТОП-політиком виявилась Юлія Тимошенко. Вона подякувала прихильникам та заявила, що жодних майданів не буде. 

«Будь-яке підняття людей на будь-які протестні акції може стати плацдармом для країни-агресора, яка веде сьогодні проти України війну. Я поважаю голосування людей, я поважаю вибір, який зробили люди. Ми захищали і будемо захищати цей вибір», — сказала Тимошенко. Лідерка «Батьківщини» вчергове підтвердила свою державницьку позицію.

Тимошенко не бачить сенсу оскаржувати результати у судах. Так звана судова реформа забетонувала хрест на незалежному судочинстві. Під час виборів команди усіх опозиціонерів у цьому переконались.

Лідерка «Батьківщини» зауважила, що жоден з кандидатів у ІІ турі не впорається із викликати, які стоять перед країною. Тому робота над Новим Курсом не зупиняється. Профільні робочі групи продовжують роботу. Адже, як сказала Юлія Тимошенко: «Ми працювали не для виборів, а для України».

Команда Юлії Тимошенко буде контролювати проведення ІІ туру виборів. При цьому, жодного з кандидатів підтримувати не буде. Основний акцент команда «Батьківщини» робить на підготовці до парламентських виборів.

Сергій Биков, політичний консультант, Голова аналітичного центру ІНПОЛІТ (для «Вечерних Вестей»).