Кандидати перетворили соціологію на брухт — Політконсультант

Соціологічні дослідження заповнили інформаційний простір напередодні виборів. Результати досліджень суттєво відрізняються, а інколи і протилежать одне одному. Політичний консультант, голова аналітичного центру ІНПОЛІТ Сергій Биков вважає, що надмірна кількість соціологій перетворює дослідження на інформаційне сміття.

«До дня виборів не варто звертати уваги на соціологічні дослідження. Їх проводиться незліченна кількість, аби задовольнити найвибагливішого клієнта та виправдати рекламні бюджети кандидатів. Таке обслуговування політиків соціологами призводить до дискредитації соціології як науки, а потік досліджень і презентацій перетворюється на брухт в інфопросторі» — заявив Сергій Биков

Є три цілі, які за словами політконсультанта, змушують штаби підкупати соціологів:

«Фейкова соціологія використовується для створення ілюзії підтримки політика, або щоб за допомогою так званих досліджень прикрити фальсифікацію виборів» — повідомив Биков.

Голова ІНПОЛІТ зауважив, що діючій владі доводиться прикривати махінації та підкуп виборців фейковою соціологією.

«Влада остаточно втратила підтримку, тому змушена організувати підкуп та «гратись» із реєстром. Щоб фальсифікації не були такими помітними, їх влада намагається прикрити замовною соціологією, яка начебто демонструє зростання рейтингів Порошенка. Якщо дивитись на світ без рожевих окулярів — Петро Порошенко не має шансів на вихід до другого туру без масового підкупу виборців» — пояснює Сергій Биков.

В аналітиків багато недовіри викликали й свіжі рейтинги, які 20 лютого оприлюднив Центр Разумкова. Перевіряти соціологічні дослідження Сергій Биков радить за рейтингами політиків нижчого ешелону — тих, які коливаються у межах до 5%:

«Незважаючи на високий авторитет Центру Разумкова, правдивість їх свіжого дослідження викликає сумніви. Маркером став Ігор Смешко, якому соціологи намалювалирейтинг вище за Андрія Садового. Про які 2% підтримки казати, якщо про існування Ігоря Смешка знає менше ніж 2% громадян?» — зазначив голова ІНПОЛІТ.

Биков цікавиться, якщо Порошенко дійсно хоче змінити життя Українців на краще — чому він не зробив цього з 2014 року. Адже, у Президента були всі інструменти, він тотально контролював виконавчу владу, силові органи, уряд, мав найбільшу фракцію у парламенті і навіть змінював конституцію. В результаті, Україна стала найбіднішою та найкорумпованішою країною Європи за даними міжнародних аналітиків.

Чесність виборів буде залежати від злагодженої роботи поліції, спостерігачів та громадськості. Сергій Биков зауважив, що МВС вперше знаходиться «понад сутичкою» і не працює на користь одного кандидата.

«Раніше МВС використовувалось владою для силової підтримки на виборах. Порушення не фіксувались, не розслідувались, винних у порушеннях не знаходили і не карали. Сьогоднішні дії МВС свідчать, що Арсен Аваков вирішив не підтримувати жодного кандидата у Президенти. МВС навіть відкрила кримінальну справу за фактом організації масового підкупу виборців на користь Петра Порошенка. Показово, що справу відкрито за зверненням Юлії Тимошенко, яка є головним опонентом Банкової» — зазначив Сергій Биков.

Незалежність Арсена Авакова додає йому політичної ваги як державника, підвищує особисту переговорну позицію та сприяє більш чесному виборчому процесу, — резюмував Сергій Биков