КМІС, Центр Разумкова та «Рейтинг» провели свіжий зріз політичних уподобань громадян України. Коментарі Експертів ІНПОЛІТ

Руслан Бізяєв:

Що ми бачимо? Рейтинг Юліі Тимошенко майже вдвічі більший за рейтинг діючого Президента Порошенко. За лідера «Батьківщини» готові віддати свої голоси 21% опитаних, а за чинного главу держави всього лише приблизно 10%. Причому рейтинги Тимошенко рівномірно зростають по всій краіні, за виключенням Донбасу, а Порошенко має значну підтримку лише на Заході та частково у Центрі Украіни.

Чому рейтинг Тимошенко за календарний рік збільшився майже удвічі, а рейтинг Порошенко за той же самий час впав майже втричі?

Тому що 78% опитаних вважає, що Украина рухається не в правильному напрямку, а діюча влада в особі Президента, замість вирішення нагальних питань пересічного українця (ціни, податки, тарифи, якість доріг тощо), займається власним збагачення на фоні дешевого самопіару.

Тимошенко дає чіткі відповіді на самі болючі питання сьогодення, які повинні вивести краіну з кризи. Нова Конституція, нова економічна модель держави, питання справжнього миру-це те, що об*єднає всю Украіну від Луганьска до Львова.

Саме тому Тимошенко набуває все більше симпатиків, а рейтинг Порошенко продовжує падіння.

Сергій Биков:

Опоненти Тимошенко вже заявляють, що таке стрімке зростання її підтримки пояснюється збільшенням тарифів. Насправді ж дослідження проводилось до підняття тарифів, а отже, підвищення вартості комірних не могло вплинути на показники підтримки Тимошенко чи інших політиків. Але слід очікувати нової хвиилі зростання Тимошенко після отримання населенням платіжок

Микола Спірідонов:

Рейтинг Тимошенко стабільно зростає, тому що в її виборчій кампанії є реальне ідейне наповнення. Вона пропонує Новий економічний курс і Нову Конституцію. Крім того, наполегливо бореться за зниження комунальних тарифів, доступно пояснюючи, чому вони явно завищені. Саме економічні і соціальні питання зараз об’єднують більшість жителів України.
Чинний президент, на відміну від Тимошенко, акцентує увагу на електорально незначних питаннях, типу отримання Томосу. Гуманітарні теми, які підіймає Порошенко, не дають йому підтримку населення не об’єднують, а скоріше розділяють країну.
Денис Гороховський:
При умові, що вибори президента пройдуть чесно, все сьогодні можна говорити про переможця. Про це свідчить спільне дослідження КМІС, Центру Розумкова та Соціологічної групи Рейтинг. За їх даними одноосібним лідером перегонів, який вдвічі випереджає наступного кандидата, є Юлія Тимошенко з 21% підтримки електорату. Але важно звернути увагу не лише на високий рейтинг Тимошенко, а й на те, що вона єдиний політик, який має високу підтримку в усіх регіонах України, що свідчить про те, що саме Тимошенко може стати тим президентом, якій знов об’єднає країну, та саме на це розраховують її виборці.
Велику роль в довірі виборців зіграло те, що у Тимошенко є конкретні програми як по економічному блоку, так і з питань встановлення миру в країни. А саме питання миру сьогодні для більшості українців стоїть на першому місці. Людям надоїли пусті обіцянки політиків і вони бажають бачити конкретні кроки вирішення питань. Тимошенко, залучивши кращих експертів різних напрямів, розробила єдину масштабну програму, яка повністю пояснює її курс та яка відповідає інтересам саме мешканців України. І електорат же відповів на це стабільним зростанням рейтингу Тимошенко на тлі зниження рейтингів її основних політичних опонентів, включно з діючим президентом.