Критика Зеленського: як сприймати позицію депутатки Порошенка?

«Тебе підірвуть»: емоційно агресивне відео депутатки від партії Порошенка Софії Федини та волонтерки Марусі Звіробій, на якому вони пригрозили президенту Зеленському фізичною розправою, миттєво сколихнуло всю громадськість та політикум.

У президентській політсилі не змовчали: віцеспікер Парламенту Стефанчук взагалі назвав цей виступ «дичиною». Інші «слуги народу» теж вирішили не сидіти, склавши руки: під час сесії заблокували трибуну Ради, вимагаючи покарати депутатку та почали збирати серед нардепів підписи щодо засудження її висловлювання. А нардеп Качура навіть звернувся у Генпрокуратуру та ДБР.

Відтак про те, як взагалі сприймати такі заяви депутатки та волонтерки і як мала б на них реагувати влада, «Вголос» поцікавився у політолога, члена незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Владислава Дзівідзінського

Як сприймати таку поведінку депутатки Порошенка?

Владислав Дзівідзінський:

Варто зауважити, що в Україні існують дві великі гри: перша – на слабкість, друга – на виклики. Щодо першої – команда Зеленського, отримавши на стільки швидко і багато влади, автоматично отримує докори чи навіть звинувачення в узурпації. Тому, аби їх нівелювати, вони намагаються сказати, що не є репресивними та авторитарними чи тоталітарними. І для того, аби не давати своїм опонентам або скептикам і критикам козирі в руки, уникають звинувачень, в тому числі – у політичному тискові. Проявляється це в тому, що влада не достатньо жорстко, як вимагали їхні виборці, проявляє свою позицію щодо судових розглядів і звинувачень всіх колишніх політиків.

Через це їхні опоненти, зокрема політсила «ЄС», Петро Порошенко намагаються спровокувати та якомога більше продемонструвати слабкість влади і цим самим переламати хід подій для того, аби всі решта учасники великої української політики побачили, що нинішня влада слабка. Мовляв, дивіться: ми можемо їм що завгодно казати – вони ж все одно недолугі, або, словами президента, вони все одно «лохи». Тому і бачимо багато провокативних моментів.

І тут вже починається гра на виклики. Звичайно, щодо того, що такі заяви депутата від «ЄС», можливо, були партійно санкціоновані – ніхто не зізнається. А все могли зробити задля того, аби спровокувати владу і побачити, яким чином вона реагуватиме. Порошенко ж цю владу втратив. І зараз, коли пік протестних настроїв вже пройдений, коли радикальні настрої проти  Зеленського стихають, потрібна нова історія, яка спровокує загострення незадоволення нинішньою владою. І цим загостренням цілком може бути розіграна карта, коли зараз влада почне реагувати на це відеозвернення Федини.

Також щодо ситуації із Яною Зінкевич – її відверто використали, аби прикриватися. Причому ще коли формували списки задля «оновлення» «ЄС», в якій були Березенко, Кононенко, Грановський. А Порошенко та його команда просто зловживають підтримкою патріотично налаштованих громадян та АТОвців і включили у партію людей-символів, аби за них проголосували – і депутат-символ на інвалідному візку дуже гарно виглядала для того, аби спокусити виборців.

Як можна, коли у Парламенті сидять з великими животами, посміхаючись, Порошенко, Геращенко, Парубій, Герасимов, просити озвучити заяву фракції дівчину-інваліда!?

Тому її й надалі використовують для того, аби прикриватися. Бо як можна, коли у Парламенті сидять з великими животами, посміхаючись, Порошенко, Геращенко, Парубій, Герасимов, просити озвучити заяву фракції дівчину-інваліда!? Це як мінімум неетично. Будь-яка людина, яка має розум, освіту і виховання, розуміє, що це ницо. І лише порохоботи можуть кричати, що засвистали бідну дівчину-інваліда. Чому вона має відповідати за заяви своєї колеги?